Porankowy Półmaraton Leśny odbędzie się w Skierniewicach po raz trzeci. Na zdjęciu (z prawej) Katarzyna Hołownicka, która  w minionym roku uplasowała się na podium rywalizacji w kategorii pań.

Porankowy Półmaraton Leśny odbędzie się w Skierniewicach po raz trzeci. Na zdjęciu (z prawej) Katarzyna Hołownicka, która w minionym roku uplasowała się na podium rywalizacji w kategorii pań. (fot. Adam Michalski)

Po raz trzeci, w niedzielę (19.09) miłośnicy długodystansowego biegania wezmą udział w Porankowym Półmaratonie Leśnym.

Leśny półmaraton jest bardzo popularną imprezą wśród biegaczy, a pakiety startowe nikną jak świeże bułeczki. Ograniczona ich ilość powoduje, że oficjalnie sklasyfikowanych zawodników jest około 80. Tak było przy okazji pierwszej edycji wydarzenia w 2019 roku. Wówczas na starcie stanęło 77 osób. Wygrał w czasie 1:21,10 Andrzej Miedziejewski z Pruszkowa, który wyprzedził skierniewiczan Rafała Pająka (1:22,20) i Wojciecha Frączka (1:26,18). Z grona pań najszybsza była Pamela Broniarek (1:43,04), która wyprzedziła Annę Stankiewicz z Grodziska Mazowieckiego i Annę Borawską z Płocka.

W 2020 roku, podczas drugiej odsłony wydarzenia na starcie pojawiło się 88 osób.

Rekord trasy ustanowił Tomasz Mikulski z Kampinosu, który półmaraton pokonał w czasie 1:17,17. Drugi na mecie był Kamil Ogłoza z Sulejowa (1:25,47), a trzeci Wojciech Frączek ze Skierniewic (1:27,40). Wśród pań ponownie najszybsza była skierniewiczanka Pamela Broniarek (1:41,28), która podobnie jak rok wcześniej wyprzedziła Annę Stankiewicz z Grodziska Mazowieckiego. Trzecia linię mety minęła skierniewiczanka Katarzyna Hołownicka.

Kto wygra trzecią edycję wydarzenia? Odpowiedź poznamy w niedzielę 19 września.

Organizatorami półmaratonu są: Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk i Stowarzyszenie - Razem dla Skierniewic. Partnerzy to: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Skierniewicach, Nadleśnictwo Skierniewice i MLKS Widok Skierniewice. Naczelnikiem biegu jest Marcin Sarna

Trasa długości 21,0975 km prowadzić będzie drogami leśnymi i gruntowymi Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Start i meta biegu będą zlokalizowane przy wjeździe do lasu na przedłużeniu ul. Nowobielańskiej Biuro Zawodów będzie zlokalizowane w budynku MLKS Widok Skierniewice.

Zgłoszenia i płatności przez stronę zapisów do 15 września to 25 zł. W dniu zawodów, w miarę dostępności pakietów 50 zł. Członkowie Skierniewickiego Stowarzyszenia Olimpijczyk przy zapisach na bieg otrzymują zniżkę 50 proc. Limit to 100 zawodników.