Franciszek Zembrzucki nie urodził się zdrowy – serce w jego maleńkim ciałku ma poważną wadę. Chłopiec będzie operowany, do czego przygotowuje się zespół specjalistów w niemieckiej klinice.

Franciszek Zembrzucki nie urodził się zdrowy – serce w jego maleńkim ciałku ma poważną wadę. Chłopiec będzie operowany, do czego przygotowuje się zespół specjalistów w niemieckiej klinice. (Fot. arch.)

Sprawdził się najgorszy scenariusz. Franciszek na świat przyszedł z poważną wadą serca. Chłopiec będzie operowany, do czego przygotowuje się zespół specjalistów w niemieckiej klinice w Munster. Tymczasem ruszyła zbiórka pieniędzy na jego leczenie po operacji.

Rodzina maleńkiego Franciszka Zembrzuckiego walczy o jego zdrowie i życie. Chłopiec urodził się 29 lipca w klinie w Niemczech, w Munster. Urodził się siłami natury, ważył 3600 g i był 56 cm długi. Niestety nie urodził się zdrowy, zmaga się z poważną wadą serca.

Rodzina wiedziała o chorobie, na operację zbierała pieniądze w Polsce kilka miesięcy przed jego przyjściem na świat. W różnych akcjach charytatywnych udało im się zebrać całą potrzebną kwotę na operację – ponad 400 tysięcy złotych.

Gdyby synek nie był podłączony do tych wszystkich urządzeń, powiedziałbym, że nic mu nie jest, niestety jest poważnie chory – mówi Dariusz Zembrzucki, ojciec Franka.

Nie był w Niemczech i nie widział jeszcze synka, zna go ze zdjęć i filmów, które wysyła mu żona z Niemiec.

Wszystko się sprawdziło, wada serca została potwierdzona, a zespół lekarzy obserwuje stan Franka, debatuje i szuka rozwiązania. Wada jest bardzo złożona i nie można było synka operować zaraz po porodzie, jak planowano – informuje. – Nie wiemy, kiedy operacja zostanie przeprowadzona – dodaje.

Tymczasem wiadomo, że leczenie chłopca nie skończy się na jednej operacji, dlatego rodzina Franka ogłosiła kolejną zbiórkę pieniędzy na jego rzecz.

Mamy świadomość, że będą potrzebne kolejne środki na kolejne operacje, dlatego dalej prosimy ludzi dobrej woli o pomoc – apeluje Dariusz Zembrzucki. – Otrzymaliśmy już bardzo dużo wsparcia od ludzi dobrej woli, którzy chcą nam pomagać, to bardzo dużo, dziękujemy i prosimy o dalszą pamięć i pomoc – dodaje.

Rodzina jest pod opieką fundacji na rzecz dzieci z wadami serca COR INFANTIS w Lublinie. Ma też zarejestrowaną zbiórkę publiczną do końca roku, dlatego na rzecz Franka będą organizowane różne akcje w mieście, licytacje w przestrzeni wirtualnej.

Wsparcie i możliwość zbiórek podczas większych wydarzeń zaoferował urząd miasta w Skierniewicach.

-- Będziemy też z puszkami w pierwszy weekend września (4-5.09) na zlocie motocyklistów nad zalewem, organizowanym przez Voskresnye Volki – zapowiada tata Franciszka.

Na razie nie wiadomo, kiedy Franek z mamą wrócą do Polski, czekają na operację.

Chłopcu można pomóc…

Dokonując wpłat na konto:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca COR INFANTIS, Lublin

Nr: 86 1600 1101 0502 1175 2150

Z dopiskiem Franek Zembrzucki

Ponadto na portalu Facebook została uruchomiona licytacja „Prawe Serce Franka”. Dołączyć może każdy.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 13

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Skierniewice

PKP rekrutuje pracowników w szkołach

Obejrzyj obrazy zanim weźmiesz udział w licytacji

W kolejce do mammografu

Samorządy walczą o pieniądze z Polskiego Ładu....

Wojewoda przywraca internę dla pacjentów...

Niemal 1000 dzieci w placówkach oświatowych w...

Babcia rozumiała moje romanse

Bibliotekarze ruszyli do szkół i przedszkoli!

Minister zdrowia: wprowadzamy pracę zdalną w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA