z powiatu

Bolimów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 sierpnia 2021 | 15:52 komentarzy 1
Prace rewitalizacyjne w rynku mają także wyeksponować fragment autentycznego bruku, który znajduje się przy budynku przystanku. Bruk został odkryty na polecenie konserwatora zabytków i ma być zabezpieczony przed zniszczeniem.

Prace rewitalizacyjne w rynku mają także wyeksponować fragment autentycznego bruku, który znajduje się przy budynku przystanku. Bruk został odkryty na polecenie konserwatora zabytków i ma być zabezpieczony przed zniszczeniem. (fot. Beata Pierzchała)

Kwoty poprzetargowe znacznie przewyższają zabezpieczone w gminnym budżecie 3,2 mln złotych na ten cel. Po przymusowym przestoju i drugim przetargu wciąż nie ma rozstrzygnięcia najważniejszej od lat inwestycji w Bolimowie. Rewitalizacja centrum Bolimowa stoi w miejscu.

Na otwarty pod koniec zeszłego tygodnia przetarg wpłynęły dwie oferty. Obie znacznie droższe niż zabezpieczona w budżecie kwota. Firma Prima z Sochaczewa zaoferowała wykonanie przebudowy rynku za 4,95 mln zł, a firma Trakt z Kutna za 5,25 mln zł.

– Zastanawiamy się co dalej – mówi wójt Stanisław Linart. – Może jeszcze raz ogłosimy przetarg. Na pewno chcemy zrealizować rewitalizację naszego rynku.

Pierwszy etap inwestycji został zrealizowany zgodnie z przyjętym terminarzem – Dom Ludowy, budynek urzędu gminy oraz przystanek odrestaurowano i już od dawna służą lokalnej społeczności. Gorzej z tzw. częścią drogową, gdzie wykonawca nie wywiązał się z umowy z powodu problemów związanych z epidemią koronawirusa. Po zamknięciu współpracy z wybranym w 2019 roku wykonawcą gmina ogłosiła przetarg, który nie przyniósł rozstrzygnięcia ponieważ proponowane ceny były zbyt wysokie. Drugi przetarg niewiele zmienił sytuację.    

Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" z 26 sierpnia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Adam 0 miesiąc temuocena: 100% 

  Przystanek służy ale amatorom tanich trunków a autobusy u tak dalej zatrzymują się na głównej ulicy i tam wysadzają pasażerów blokując ruch innym pojazdom

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

Rozlane paliwo na A2. Utrudnienia w kierunku...

Autostrada A2 częściowo zablokowana

Tragedia na torach

Problem z powiatówką do Miedniewic. Co ze...

Podała hasło do konta i straciła 70 tysięcy

Dożynki 2021: Cleo i Mesajah gwiazdami wieczoru...

Dożynki 2021.Gminny folklor w Zagrodzie Ludowej...

Letni piknik w Miedniewicach [ZDJĘCIA]

GKS Rawka Bolimów już nie zagra?