z powiatu

Bolimów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 września 2021 | 15:30 komentarzy 1
Problem z powiatówką do Miedniewic. Co ze zjazdami na działki?

(fot. Beata Pierzchała)

Realizacja długo oczekiwanej inwestycji zaczęła się z problemami. Okazało się, że na planach nie zaprojektowano części zjazdów na działki mieszkańców położonych wzdłuż drogi powiatowej. Wójt zapewnia, że problem jest już rozwiązany.

Powiatowa droga 1326E Miedniewice – Bolimów na mocy porozumienia pomiędzy gminą Bolimów a starostwem powiatowym w Skierniewicach, gmina przejęła powiatówkę w zarząd. Wszystko po to, żeby pozyskać pieniądze na zrealizowanie drugiego etapu przebudowy drogi. Udało się, gmina pozyskała 50 procent kosztorysowej kwoty z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, czyli 2,3 mln złotych. W połowie roku ogłoszono przetarg, do którego stanęło sześć firm. Najdroższą ofertę przedłożyło przedsiębiorstwo Dromex z Pruszkowa – 5 117 757 zł, najtańszą firma Drog-Bet z Sochaczewa, która zaoferowała wybudowanie drogi za 2 994 988 zł. I właśnie tę najtańszą ofertę wybrała gmina.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że okazało się, że na planach przekazanych wybranemu wykonawcy inwestycji, nie zaprojektowano części zjazdów na działki mieszkańców.

– Projekt dostaliśmy gotowy od powiatu – informuje wójt Stanisław Linart. – Z punktu widzenia prawa starostwo mogło podjąć taką decyzję, bo wjazdy na te działki są także od drugiej strony, gdzie przebiega droga gminna. Jednak z punktu widzenia potrzeb mieszkańców trzeba to rozwiązać inaczej. Jesteśmy już po rozmowach z wykonawcą, który podjął się wykonania tych zjazdów. Rozmawialiśmy w tej sprawie także ze starostwem, które zadeklarowało partycypację w załatwieniu tej sprawy.

Więcej w najnowszym wydaniu "Głosu" z 2 września, e-wydanie możesz kupić TUTAJ

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~fan-2 0 miesiąc temuocena: 33% 

  ok...................do roboty.......bo zima przyjdzie lub kasa przepadnie......!!!!!!!!!!!!!! .....pamiętajcie o rowach.......aby były głębokie.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Bolimów

Rozlane paliwo na A2. Utrudnienia w kierunku...

Autostrada A2 częściowo zablokowana

Tragedia na torach

Rynek wciąż czeka na rewitalizację, ale koszty...

Podała hasło do konta i straciła 70 tysięcy

Dożynki 2021: Cleo i Mesajah gwiazdami wieczoru...

Dożynki 2021.Gminny folklor w Zagrodzie Ludowej...

Letni piknik w Miedniewicach [ZDJĘCIA]

GKS Rawka Bolimów już nie zagra?