Inspiracje

Fit

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 września 2021 | 10:35 komentarzy 1
Muzyka jest pasją Janeckich.

Muzyka jest pasją Janeckich. (fot. arch. pryw.)

„Ten sam lot” to utwór, który promuje nowy singiel rapera JKS. Do niego przy wsparciu rawskiej ekipy znajomych nagrał nad morzem teledysk. Artysta jest doskonale znany rawianom. To nauczyciel wychowania fizycznego, ratownik, instruktor pływania, wiceprezes WOPR-u - Przemysław Janecki.

Co ciekawe, na płycie śpiewa też JJ, czyli jego żona Justyna.
– Staram się angażować małżonkę, korzystać z jej ładnego, naturalnego głosu. Zresztą ona występuje też na scenie. Śpiewa w programach Mirosława Klimczaka (rawskiego muzyka, animatora kultury – przyp. red). Wspólna pasja to jest coś, co nas łączy i wzmacnia związek – podkreśla JKS.
Teledysk do nowego utworu nagrali w Jastarni. Zdjęcia zajęły im jeden dzień.
– Zaangażowaliśmy aktorów –  znajomych. Współpracowało z nami przy tym projekcie wiele osób z Rawy. Bartek Kopera operator drona, fotograf Radek Jędrzejczyk, czy pochodzący z naszego miasta, ale mieszkający w Warszawie Jakub „Pereł” Perełkiewicz, który wyprodukował podkład muzyczny do singla – opowiada.
JKS jest kontynuatorem rapowej spuścizny Rawy Mazowieckiej. Niewielkie miasto może pochwalić się bogatą hip-hopową tradycją.

– Jestem organizatorem koncertów Rawa Gra Rap. To wydarzenie zapoczątkował Przemek Rybicki, potem ja wziąłem to na swoje barki. Niestety, w ubiegłym i w tym roku pandemia pokrzyżowała plany. W przyszłym roku chcę, aby Rawa znów zagrała. Ekipy już wiedzą, że mają wpisać nas w swoje grafiki. Plany mam ambitne, ale zobaczymy, ile się uda zrealizować – dodaje.
Raper przyznaje, że w nim wciąż siedzi hip-hop z lat 90-tych i styl muzyczny RnB.  Echo jego inspiracji pobrzmiewa na przygotowanej płycie.
– Mnie w młodości fascynował O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski – wyznaje.
W szkole średniej wzorem swego guru zaczął tworzyć. Na studiach w Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej spotkał kolegów, których zainteresowała jego muzyka. Stworzyli skład NLWK, czyli Nogi Luźne W Kolanach. Wspólnie przygotowali materiał na płytę.
– Przesłuchał ją kolega, który był DJ w jednym z klubów. W odpowiedzi przysłał nam plakat, na którym ujrzeliśmy, że występujemy. Mieliśmy dzień na zorganizowanie się – wspomina z rozbawieniem.
Przez około rok, niemal każdy weekend grali koncert. W końcu płyty nie wydali, ale dokonał tego z Mariuszem Wołkiem… nauczycielem z Konopnicy.
– Wydaliśmy „Punkt wyjścia”. Teraz, gdy po latach słucham tej płyty, widzę drobne niedociągnięcia. Podobnie pewnie będzie z obecną. Teraz jednak jestem dumny z tego, co przygotowałem. Trening czyni mistrza – mówi.
Nowy projekt JKS jest bardzo zróżnicowany tematycznie. Nagrał 21 utworów i nie trzeba być amatorem hip-hopu, żeby znaleźć wśród nich coś dla siebie.
Przyznaje, że praca nad płytą zajęła sporo czasu. Od pięciu lat jest nauczycielem wychowania fizycznego. Pracuje w Szkole Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej, dodatkowo działa w miejscowym Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Jest wiceprezesem, instruktorem pływania i ratownikiem. Do tego od niedawna doszedł nowy obowiązek. Janeckim urodziła się córeczka, Pola.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 12

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Coakivul 1 10 miesięcy temu

  Mam od niego darmową płytę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Unia rozbiła Legię

Stanisław Linart: „W powiecie też mam swoje...

Wizja rozwoju gminy i miasta Bolimów Marzeny...

Kołosowski: „Woda to dla gminy priorytet”

Słojewska: „Podejmę wszelkie środki, aby...

Z kim Lucja Skarżyńska chce rządzić?

Czesław Pytlewski kandydat na wójta gminy...

Powalczą o urząd wójta w Skierniewicach i...

Dębowa Góra: 350 tys. złotych na remont sali...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA