Bartosz Chinowski, wiceprezes RKS Mazovia podkreśla, że chcą stworzyć dobre warunki do trenowania zawodnikom. Przy wsparciu darczyńców zrealizują ten cel szybciej.

Bartosz Chinowski, wiceprezes RKS Mazovia podkreśla, że chcą stworzyć dobre warunki do trenowania zawodnikom. Przy wsparciu darczyńców zrealizują ten cel szybciej. (fot. Archiwum)

RKS Mazowia zbiera pieniądze na kolejną inwestycję. Apeluje o pomoc do kibiców i sympatyków. Działacze klubu przekonują: jeśli chodzi o infrastrukturę zostaliśmy w tyle, chcemy dogonić inne kluby.

Niektórych mieszkańców Rawy Mazowieckiej może zdziwić ogłoszenie klubu. Wszak niedawno Mazovia zdobyła w Rawskim Budżecie Obywatelskim dofinansowanie na oświetlenie. Wkrótce klub zrealizuje tę inwestycję na boisku głównym.

– Chcemy teraz wybudować oświetlenie boiska treningowego. Przez blisko rok przygotowaliśmy niezbędną dokumentację, uzyskaliśmy zgodę Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na odtworzenie oświetlenia boiska treningowego – mówi Bartosz Chinowski, wiceprezes RKS Mazovia. – Mamy projekt budowlany oraz zgodę na budowę.  
Działacze klubu w swoim apelu na zrzutka.pl podkreślają, że przez ostatnie 2,5 roku udało się  zrealizować podstawowy cel – wyjść z zadłużenia. Gdy obecny zarząd objął stery RKS Mazovia zadłużenie klubu wynosiło, ponad 80 tys. zł. Obecnie nie ma ani złotówki długu.
Teraz władze RKS przekonują, że chcą dogonić stracony czas. W ich ocenie Mazovia w ostatnich latach została w tyle. Jeżeli chodzi o infrastrukturę wyprzedziło ją wiele klubów nawet z B i A klasy. Tymczasem Mazovia to jedyny w okręgu klub szkolący od kilkulatka aż do drużyny seniorów. Trenuje w niej 220 zawodników w 13 grupach młodzieżowych.
– Mazovia potrzebuje boisk do trenowania. Szczególnie w miesiącach, gdy wcześnie robi się ciemno – dodaje Chinowski.
Klub zabezpieczył w swoim budżecie środki finansowe, żeby przeprowadzić prace ziemne oraz instalacje elektryczne pod maszty oświetleniowe. Zakupiono betonowe fundamenty pod 6 masztów oświetleniowych, a także dwa maszty stalowe wraz z niezbędnymi naświetlaczami, które pozwolą na części boiska trenować do późnych godzin wieczornych. Wydano z własnych środków 25 tys. zł. Brakuje jeszcze czterech masztów z naświetlaczami.
Władze klubu planują znów wygospodarować środki w budżecie w latach 2022-2023. Wtedy tę inwestycję zakończą w 2024 roku.
Chcą skończyć wcześniej. Potrzeba jednak 50 tys. zł.
– Dla wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć finansowo inwestycję utworzyliśmy zrzutkę pieniężną na portalu www.zrzutka.pl – zachęca wiceprezes.

RKS Mazovia dziś
Klub zajmuje się szkoleniem piłkarzy w 13 grupach dziecięcych i młodzieżowych. Trenuje tam 220 chłopców i dziewczynek. Trzy drużyny występują w ligach wojewódzkich. Cykl szkolenia w klubie to treningi od 5-latka po drużynę seniorów.
Mazovia dysponuje dwoma boiskami trawiastymi (boiskiem głównym oraz boiskiem treningowym), korzystają także z dwóch boisk szkolnych ze sztuczną nawierzchnią.
W klubie pracuje 9 trenerów z licencjami UEFA A, UEFA B oraz UEFA C

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Widok i Szkółka GOKSiR z Lipiec Reymontowskich ze...

Jeden przypadek narkomanii i wciąż plaga...

Diety radnych w gminie Lipce Reymontowskie o 100% w...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA, ZŁÓŻ ŻYCZENIA

Klasyk i Zespół Szkół nr 3 to najlepsze szkoły...

Dar Jakubowa i Helenowa dla kościoła

Chcą rozbudować urząd gminy

Dziergają szalik dla WOŚP!

Wraki znikają powoli. Są zagrożeniem nie tylko...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA