W Godzianowie drugie zwycięstwo w sezonie 2021/2022 odniosła Pogoń. Tym razem zespół Zbigniewa Petrynowskiego pokonał Vagat Domaniewice 3:2. (fot. Adam Michalski)

Bardzo udany początek sezonu 2021/2022 w skierniewickiej A Klasie notuje beniaminek z Sierakowic. Sierakowianka wygrała trzecie z rzędu spotkanie i jest liderem cyklu.

W 3. serii gier, która odbyła się w miniony weekend (4-5.09) zespół z Sierakowic podejmował Start Złaków Borowy. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 3:2. Sierakowianka już do przerwy prowadziła 2:1, a bramki zdobyli Sebastian Lorenc i Karol Wojenka. Tuż po zmianie stron drugie swoje trafienie zanotował Lorenc. Goście wynik ustalili w 74. minucie. Dla zespołu z Sierakowic była to trzecia wygrana w trzecim ligowym meczu. Dzięki znakomitej postawie beniaminek został liderem cyklu.

Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli piłkarze Pogoń Godzianów, którzy pokonali Vagat Domaniewice 3:2. Bramki dla zespołu Zbigniewa Petrynowskiego zdobyli: Damian Majcher i Tomasz Mozga (2).

W derbach powiatu Olympic Słupia podejmował Jutrzenkę Mokra Prawa. Gospodarze wygrali 3:1, po dwóch bramkach Sylwestra Bachury i jednej Konrada Popowskiego.

Kolejne udane spotkanie ma za sobą Macovia. Licząca na powrót do okręgówki drużyna z Makowa pokonała na wyjeździe Laktozę Łyszkowice 3:1. Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie. Po pierwszej był remis 1:1, a dla gości trafił Łukasz Markowski. W ostatnim kwadransie spotkania wygraną Macovii zapewnił kapitan Patryk Błędowski, zdobywca dwóch goli.

W innych spotkaniach Astra Zduny pewnie pokonała GLKS RZD Żelazna 3:0, Czarni Bednary ograli Victorię Bielawy 7:0, a Meteor Reczyce był lepszy 5:3 od Daru Placencja. W innych spotkaniach Czarni Bednary – Victoria Bielawy, Meteor Reczyce – Dar Placencja,

Ciekawie zapowiada się także kolejna 4. seria gier w skierniewickiej A Klasie. W najbliższy weekend (11-12.09) Macovia zagra na wyjeździe z Vagatem Domaniewice, Żelazna podejmie Czarnych Bednary, w Mokrej Prawej odbędą się derby, w których Jutrzenka zmierzy się z Sierakowianką. Kolejne derbowe starcie rozegrane zostanie w Godzianowie, jej rywalem będzie Olympic.

Po 3. seriach gier liderem jest Sierakowianka, przed Olympic Słupia. Macovia jest 4., Pogoń Godzianów 6., Jutrzenka Mokra Prawa 11, a GLKS RZD Żelazna 14.

Więcej o piłce nożnej w najnowszym wydaniu (9.09) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".