Reprezentacja KGW z Kurzeszynie uczestniczyła w Dożynkach Wojewódzkich 2021 w Rogowie.

Reprezentacja KGW z Kurzeszynie uczestniczyła w Dożynkach Wojewódzkich 2021 w Rogowie. (fot. Archiwum)

Członkinie stowarzyszenia jako pierwsze w powiecie rawskim złożyły wniosek w ramach programu "Szczepimy się z KGW". Akcja szczepienia odbędzie  już wkrótce. W ramach programu do zdobycia jest 8 tys. zł na organizację pikniku.

Akcja „Szczepimy się z KGW” odbędzie się w Kurzeszynie 19 września podczas Dożynek Parafialnych. W programie imprezy jest mobilny punkt szczepień, punkt spisowy, strefa zabaw dla dzieci: dmuchańce oraz animatorki, występy artystyczne, poczęstunek, drobne upominki – informuje Izabella Jakubowska, wiceprzewodnicząca kurzeszyńskiego KGW.
Akcja kurzeszanek spotkała się z zainteresowaniem ogólnopolskiej telewizji. Bożena Grzywka,  przewodnicząca, Izabella Jakubowska, wiceprzewodnicząca, oraz Jadwiga Bronowska, członek Koła brały udział w nagraniu do programu „Agrobiznes”.
–  Pierwsze zdjęcia jakie mamy jako koło pochodzą 1929 i jest to zdjęcie dokumentujące wyjazd delegacji Koła na dożynki w Spale.  Nasze koło jest bardzo prężnie, a jako członek staram się zawsze aktywnie uczestniczyć – mówiła w programie Jadwiga Bronowska
 KGW w Kurzeszynie jest jednym z najstarszych na terenie powiatu, województwa i  może również w  kraju. Obecnie do Koła należy 47 członków, w tym kilku panów.  KGW w Kurzeszynie włącza się do akcji społecznych. W ubiegłym roku z rozmachem przygotowały Dzień Seniora. Bożena Grzywka, przewodnicząca koła podkreśla, że ich mocną stroną jest kulinarna oprawa. Tej z pewnością nie zabraknie w Kurzeszynie.
– Złożyłyśmy wniosek, bo chciałyśmy zachęcić do szczepienia przeciw kornawirusowi.  To nasz wkład w działania prozdrowotne – podkreśla Bożena Grzywka, szefowa KGW w Kurzeszynie.

Wciąż można zdobyć fundusze na organizację pikniku. Wnioski KGW mogą składać do 15 września do powiatowych oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Do zdobycia jest 8 tys. złotych. Jednym z warunków jest udostępnienie podczas pikniku, przez 5 godzin, miejsca dla mobilnego punktu szczepień.  Do uzyskania zbiorowej odporności potrzeba około 70-80 proc. zaszczepionego społeczeństwa. W gminie Rawa Mazowiecka, według poniedziałkowych (30.08) danych Ministerstwa Zdrowia, poziom zaszczepionych min. 1 dawką sięgnął 39,4 proc, czyli  3 294 osób. Gminę zamieszkuje 8 793 obywateli.

Kurzeszyn przygotował wieniec
Reprezentacja KGW z Kurzeszynie uczestniczyła w  Dożynkach Wojewódzkich 2021 w Rogowie. Pojechali: Izabella Jakubowska, Urszula Sypuła, Emilia Płóciennik-Kępczyńska,  Dariusz Kępczyński, Tomasz Topolski, Paweł Jakubowski. Wieniec przygotowali mieszkańcy wsi: Bożena Grzywka, Izabella Jakubowska, Jadwiga Grzywka, Albina Michalik, Jadwiga Bronowska, Henryka Walas, Krystyna Czerwińska, Halina Telenga, Urszula Sypuła, Elżbieta Topolska. Stelaż pod wieniec przygotowali panowie: Daniel Grzywka, Tomasz Topolski, Ireneusz Bielawski.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Diety radnych w gminie Lipce Reymontowskie o 100% w...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA, ZŁÓŻ ŻYCZENIA

Klasyk i Zespół Szkół nr 3 to najlepsze szkoły...

Dar Jakubowa i Helenowa dla kościoła

Chcą rozbudować urząd gminy

Dziergają szalik dla WOŚP!

Wraki znikają powoli. Są zagrożeniem nie tylko...

Nie zważają na atyszczepionkowców. Rawscy...

Głuchowiacy chcą wkroczyć na taneczne parkiety

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA