Piłka nożna

wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 września 2021 | 21:30 komentarzy 1

Unia Skierniewice wygrała po raz piąty w sezonie 2021/2022 i umocniła się na ligowym podium. (fot. Adam Michalski)

Bez Kamila Sabiłło, Andrzeja Krajewskiego, Bartosza Broniarka i Krzysztofa Wojciechowskiego, podstawowych zawodników Unii Skierniewice, zespół Piotra Kocęby pokonał w sobotę (18.09) na stadionie przy ulicy Pomologicznej Znicz Biała Piska 3:2. Spotkanie 9. kolejki sezonu 2021/2022 w I grupie III ligi było jedną ze sportowych atrakcji Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

Mecz rozgrywany w sobotnie popołudnie przy padającym deszczu oglądała grupa najwierniejszych kibiców Unii, a z trybun co pewien czas słychać było głośny doping.

W pierwszej połowie gospodarze nie rozpieszczali swoich sympatyków. Grali chaotycznie w ataku i popełniali błędy w defensywie. Z konieczności na pozycji środkowego obrońcy zagrał Konrad Kowalczyk, a brak kapitana w środkowej strefie boiska był widoczny.

Przeciętną postawę gospodarzy mogą tłumaczyć liczne absencje podstawowych graczy. W sobotę za kartki pauzował Kamil Sabiłło, od dłuższego czasu poza kadrą znajduje się Bartosz Broniarek, urazy w środowym meczu pucharowym w Łowiczu uniemożliwiły występ Krzysztofowi Wojciechowskiemu, Andrzejowi Krajewskiemu i Jakubowi Pawelcowi.

Słabszą grę miejscowych wykorzystali goście, którzy szybko objęli prowadzenie wykorzystując stały fragment gry. Unia grała bez wyrazu, jednak pod koniec pierwszej połowy był remis 1:1, a bramkę zdobył Piotr Kłąb.

Po zamianie stron gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Maciej Wilanowski. Wydawało się, że Unia bez większych problemów utrzyma prowadzenie do końca spotkania, zwłaszcza, że w 78. minucie czerwoną kartkę zobaczył zawodnik gości Patryk Orłow. Ta sytuacja uśpiła czujność podopiecznych Piotra Kocęby, a goście wyrównali w 82. minucie. Zwycięską bramkę dla Unii zdobył rezerwowy w sobotnim spotkaniu Damian Makuch.

W ostatnim sobotnim spotkaniu w I grupie III ligi Polonia Warszawa pokonała Lechię Tomaszów Mazowiecki 2:1. Dla ekipy Rafała Smalca bramki zdobyli Marcin Kluska i Krystian Pieczara.

Skierniewiczanom wygrana dała awans na 3. pozycję w tabeli, oczko wyżej z identycznym dorobkiem punktowym, ale lepszym bilansem bramek znajduje się Polonia. Liderem (20 pkt.) jest Legionovia Legionowo.