Robert Jasion (nr 9) po raz trzeci wygrał Skierniewicki Triathlon.

Robert Jasion (nr 9) po raz trzeci wygrał Skierniewicki Triathlon. (fot. Adam Michalski)

Trzeci Cross Triathlon Skierniewicki przeszedł (26.09) do historii. Organizatorem wydarzenia był PTTK "Szaniec". Po raz trzeci wygrał łodzianin Robert Jasion. Imprezą towarzyszącą był Duathlon Kids.

Tuż po starcie triathlonistów do zmagań przystąpili najmłodsi, którzy w ramach Duathlon Kids rywalizowali w jeździe rowerem i biegu. Najlepsi otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale.

Zmagania seniorskie po raz trzeci w trzyletniej historii Skierniewickiego Triathlonu wygrał łodzianin Robert Jasion, który trasę rywalizacji pokonał w czasie 1:42:13. Drugi linię mety minął Dawid Ryczko z Łodzi (1:44:07), a trzeci Łukasz Walasik, także z Łodzi (1:45:29). Najlepszy z grona skierniewiczan Robert Sadowy był 5. z czasem 1:49:07. W najlepszej "10" znalazło się pięciu reprezentantów gospodarzy. Tomasz Kalisiak był 6. (1:49:21), Krzysztof Perzankowski 7. (1:50:42), Marcin Samson 8. (1:53:11), a Jakub Bizup 9. (1:53:50).

Rywalizację pań wygrała Agata Walczak z Łodzi, która z czasem 1:54:44 była 11. w klasyfikacji open. Druga wśród kobiet była Renata Biniewicz z Łęczycy (2:15:00), a trzecia Aleksandra Trambowicz (2:22:25). Sklasyfikowano 37. uczestników.

Rywalizację sztafet wygrała drużyna Team Na Triathlon w składzie Robert Lorenc (rower), Michał Grotkowski (kajak) i Wojciech Frączek (bieg). Zwycięzcy uzyskali czas 1:34:22.

W porównaniu z dwiema pierwszymi edycjami zawodów tegoroczna frekwencja była najniższa zarówno w rywalizacji indywidualnej jak i drużynowej.

W ramach Triathlonu Skierniewickiego, podobnie jak przed dwoma i trzema laty uczestnicy trasę pokonali rowerem, biegiem i kajakiem, a na całość złożyły się: jazda rowerem mtb na dystansie około 25 km przez Skierniewice i okolice, pływanie kajakiem na dystansie około 3 km po Zalewie Zadębie oraz bieg na dystansie 5 km (1 pętla wkoło zalewu).

Organizatorem wydarzenia III Cross Triathlon Skierniewicki był PTTK "Szaniec" w Skierniewicach, przy współpracy z OSiR Skierniewice, Pływalnią Miejską NAWA, oraz stowarzyszeniem Razem Dla Skierniewic.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Skierniewicka Liga Siatkówki i Skierniewicka Liga...

Turniej Judo Akademii Sztuk Walki Tiger

Turniej ligi wojewódzkiej koszykarzy w kategorii...

Mecz III ligi piłki siatkowej

Kolejny wyrównany hit w lidze siatkarzy

Zimowa Edycja Skierniewickiej Szkolnej Ligi...

Piłkarskie emocje w żeńskim wydaniu. Dwa...

Piłkarze rozpoczęli halowy sezon 2021/2022

Rewelacyjne starty lekkoatletów. Przed nami zimowy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA