W konferencji dotyczącej nowej sportowej inwestycji w mieście udział wzięli: Krzysztof Jażdżyk – prezydent miasta Skierniewice, Jarosław Chęcielewski – zastępca prezydenta, Zbigniew Sawicki – Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miasta Skierniewice, Marek Kujawski – prezes OSiR, Leszek Koźbiał – prezes Unii Skierniewice oraz Rafał Rożek reprezentujący MLKS Widok Skierniewice.

W konferencji dotyczącej nowej sportowej inwestycji w mieście udział wzięli: Krzysztof Jażdżyk – prezydent miasta Skierniewice, Jarosław Chęcielewski – zastępca prezydenta, Zbigniew Sawicki – Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miasta Skierniewice, Marek Kujawski – prezes OSiR, Leszek Koźbiał – prezes Unii Skierniewice oraz Rafał Rożek reprezentujący MLKS Widok Skierniewice. (fot. Adam Michalski)

Miasto Skierniewice pozyskało dofinansowanie w wysokości 2,4 mln złotych na budowę pełnowymiarowego, zadaszonego boiska. Nowy obiekt piłkarski powstanie przy ulicy Pomologicznej, w miejscu mocno zużytej już płyty ze sztuczną nawierzchnią. Zakończenie prac przewidziano najpóźniej na maj 2023 roku. Środowisko piłkarskie nie kryje zadowolenia.

Miasto Skierniewice pieniądze na sportową inwestycję pozyskało z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Celem programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich, w ramach którego budowa ma zostać współfinansowana przez rządową kasę, jest stworzenie warunków do całorocznego treningu oraz szkolenia piłkarskiego.

Do miasta trafi ponad 2,4 mln złotych, co stanowi maksymalny poziom dofinansowania inwestycji. Wartość całego zadania wyniesie nieco ponad 4,8 mln złotych.

W czwartek (30.09), w sali konferencyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach odbyła się konferencja prasowa, której celem było przekazanie szczegółów dotyczących inwestycji.

– Wniosek o dofinansowanie wraz ze wszystkimi niezbędnymi dokumentami złożyliśmy 12 marca zgodnie z harmonogramem –  twierdzi Zbigniew Sawicki Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miasta Skierniewice. Inwestycja ma zdecydowanie poprawić sytuację klubów piłkarskich, które w sezonie jesienno-zimowym przez lata miały problemy infrastrukturalne. Zakończenie prac związanych z inwestycją, najpóźniej, ma nastąpić 31 maja 2023 roku.

–  Wiemy, że tego typu inwestycje nie są zbyt czasochłonne. W optymalnym wariancie trwają jedynie 4 miesiące –  dodaje Zbigniew Sawicki.

Rządowe pieniądze, które mają współfinansować inwestycję wpłyną na konto w dwóch transzach, pierwsza w 2022 roku w wysokości 1.5 miliona, druga w 2023 roku to ponad 900 tys. Pozostała część pieniędzy potrzebna do sfinansowanie inwestycji ma zostać zapisana w budżecie na październikowej sesji rady miasta. Później nastąpi ogłoszenie przetargu na wykonanie inwestycji.

Kryte boisko powstanie w miejscu bocznej płyty przy ulicy Pomologicznej. Inwestycja obejmie rozbiórkę starej infrastruktury i budowę pełnowymiarowego boiska z syntetyczną trawą. Nowa płyta będzie miała wymiary 105 metrów długości oraz 68 metrów szerokości. Nawierzchnia będzie wypełniona piaskiem kwarcowym, a nie jak w przypadku orlików, gumowym granulatem. Boisko będzie też w pełni nawodnione i wyposażone w 12 zraszaczy. Całość znajdzie się pod tzw. balonem pneumatycznym, który umożliwi rozgrywanie spotkań i treningów w sezonie jesienno-zimowym.

Nowy obiekt zostanie w pełni wyposażony w sportowy sprzęt: 2 bramki meczowe, 6 bramek treningowych, piłki, wiaty dla zawodników, dwurzędowe trybuny. Boisko będzie także ogrzewane systemem grzewczo-nadmuchowym. Pneumatyczna hala latem będzie demontowana.

– Wielkie podziękowania należą się panu naczelnikowi za kolejne skuteczne działania w kwestii pozyskiwania środków zewnętrznych. Możemy jedynie żałować, że miasto nie korzystało z takich możliwości w latach 2010-2012 kiedy dofinansowanie tego typu inwestycji sięgało nawet 80-90 procent. Teraz maksymalnie możemy otrzymywać 50 procent dofinansowania – zaznacza Krzysztof Jażdżyk, prezydent miasta.

W konferencji wzięli także udział przedstawiciele skierniewickich klubów sportowych, Unii i Widoku.

–  Ta informacja to miód na nasze serca. Ale nie myślę tu tylko o Unii, ale o całym środowisku piłkarskim w mieście. Skończy się wreszcie koszmar związany z poszukiwaniem miejsca do treningu, bo obecnie boisko ze sztuczną trawą przy Pomologicznej jest w fatalnym stanie, grozi kontuzjami –  mówi Leszek Koźbiał, prezes Unii.

–  Nawierzchnia będzie bardzo zbliżona do warunków naturalnych –  zauważa Rafał Rożek z MLKS Widok Skierniewice. –  W okresie letnim możemy prowadzić proces szkoleniowy na wysokim poziomie. Okres zimowy zawsze był dla obu klubów dużym wyzwaniem, które polegało na tym, by wszystkie dzieciaki, które przychodzą do piłki nożnej pomieścić i żeby zapewnić im takie warunki do treningu, by faktycznie mogły się rozwijać –  dodaje, zauważając wielkie znaczenie nowej inwestycji dla środowiska piłkarskiego w mieście.

– Ta inwestycja popycha nas do przodu. Dzięki niej staniemy się ośrodkiem wiodącym jeśli chodzi o warunki do treningu. Balon to wisienka na torcie, na którą od wielu lat czekaliśmy. Mamy ze strony miasta zapewnione świetne warunki, wszystko się rozwija, a my ze swojej strony staramy się naszą pracę wykonywać jak najlepiej. Póki co jeden i drugi klub robią dobrą robotę –  dodaje.

Cały czas trwają prace renowacyjne na obiekcie piłkarskim przy ulicy Nowobielańskiej. Uczestnicy konferencji mają także nadzieję, że niebawem uda się pozyskać środki na modernizację głównej płyty przy ulicy Pomologicznej wraz z całą infrastrukturą wokół.

W ramach Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich dofinansowaniem mogły zostać objęte zadania inwestycyjne dotyczące budowy infrastruktury piłkarskiej w dwóch wariantach, zadaszenie już istniejącego boiska piłkarskiego o wymiarach minimum 90x45 m oraz budowa nowego pełnowymiarowego (105x68) boiska piłkarskiego wraz z zadaszeniem.

Zrealizowanych zostanie 10 inwestycji (6 inwestycji w pierwszym i 4 inwestycje w drugim wariancie) o łącznej wartości 19.150.500 zł.

Łącznie zostało złożonych 15 wniosków. Nowe zadaszenie zyskaj obiekty Pogoni Szczecin, Jaguara Gdańsk, areny miejskie w Skierniewicach, Kobyłce, Zielonej Górze i Chorzowie oraz boiska w gminach Kozienice, Dzierżoniowie, Świdniku i Sosnowcu.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

9Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~zaza 9 10 miesięcy temuocena: 67% 

  Ciekawe kto będzie wykonawcą tego zadania. Pewnie znajomy Królika.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~do abcdf 8 10 miesięcy temuocena: 86% 

  Zamiast marnować swój czas silić się na pisanie komentarza może najpierw warto dowiedzieć się komu ma służyć nowa inwestycja? Nie klice z III ligi, a dzieciakom i młodzieży, które jesienią i zimą tułają się po halach i salach gimnastycznych. Teraz będą mieli dobre warunki do treningów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~widzisz i nie grzmisz 7 10 miesięcy temuocena: 86% 

  "Popatrz na wyniki czwartków lekkoatletycznych i sprawdź, w jakim klubie trenują dzieci, które wygrywają rywalizację lekkoatletyczną. Tak, tak.. to piłkarze". Po pierwsze. Piłkarze, czy dzieci bawiące się w piłkę nożną? Po drugie, z tego co mi wiadomo w czwartkach startują też dziewczynki, te co wygrywają to też piłkarki?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Football 6 10 miesięcy temuocena: 33% 

  Popatrz na wyniki czwartków lekkoatletycznych i sprawdź, w jakim klubie trenują dzieci, które wygrywają rywalizację lekkoatletyczną. Tak, tak.. to piłkarze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~abcdef 5 10 miesięcy temuocena: 56% 

  Pytanie po co? Ile jeszcze pieniędzy pójdzie na klub grający w 3ciej lidze (4 poziom rozgrywkowy!), który nikogo praktycznie nie interesuje. Ile tam jest widzów na trybunach? Czy to miasto nie ma innych problemów? Co rok z budżetu miasta idą miliony na utrzymanie amatorskiego klubu. Rozumiem, gdyby te pieniądze były przeznaczone na rozwój dzieci, młodzieży. Po co utrzymywać zabawkę dla dorosłych facetów, którzy chcą sobie pokopać piłkę? Takim kosztem? To jest skandal. Inwestujcie w młodzież, edukację, ich rozwój, a nie w jakąś klikę, która znalazła sobie sposób na życie z miejskich dotacji. Jest tylu młodych, utalentowanych ludzi w tym mieście. Nic to miasto dzięki temu klubowi nie zyskuje i nic by nie straciło, gdyby go nie było. Stracone pieniądze.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Tylko piłka 4 10 miesięcy temuocena: 80% 

  Usain, nie znasz się! Wszyscy lekkoatleci niech idą do Widoku, jak wieść niesie to najlepszy klub lekkoatletyczny w mieście HAHAHAHAHAHHA

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~usain 3 10 miesięcy temuocena: 83% 

  Pozyskajmy jeszcze kaskę na 3 stadiony piłkarskie, a lekkoatleci niech dalej trenują w szkole na korytarzach i na dziurawej bieżni

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~KROLL 2 10 miesięcy temuocena: 75% 

  OBY TO NIE BYŁA KOLEJNA KASZANA JAK Z REMONTEM CEKISU,,,,,,,,,,WYSZŁO DROGO I DŁUGO...I BYLE JAK......!!!!!!!!!!!!! CIEKAWE KTO PODPISZE ODBIORY........?????......TYCH ZWŁOK..... MAMY W URZĘDZIE SPECJALISTĘ - EMERYTA Z RAWY MAZ. OD TYCH NIEUDANYCH INWESTYCJI ---- MOŻE PORA ODPOCZĄĆ OD SKIERNIEWIC..... I WYCISKANIA KASY Z MIASTA......????????????????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kot -bez-Wąsa 1 10 miesięcy temuocena: 75% 

  Założę działalność, aby ubierać w dresy i żywić kebabami piłkarzy. proszę o poważne oferty

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty...

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

Kolejne triathlonowe sukcesy skierniewiczan

MKS Ósemka ma aż czterech koszykarzy w szerokiej...

Deszczowe półfinały piłkarskiego Turnieju o...

American dream Jana Michalaka

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA