Przetarciem przed kolejnym ligowym sezonem dla zespołu młodziczek Skier-Vis był turniej eliminacyjny rozegrany w Skierniewicach w minioną sobotę (2.10).

Przetarciem przed kolejnym ligowym sezonem dla zespołu młodziczek Skier-Vis był turniej eliminacyjny rozegrany w Skierniewicach w minioną sobotę (2.10). (fot. Adam Michalski)

Rusza siatkarski sezon 2021/2022. Klub Skier-Vis Business Center Skierniewice w rozgrywkach ligowych na poziomie województwa łódzkiego reprezentowały będą trzy zespoły. Na parkietach zobaczymy w akcji ekipę trzecioligową, kadetki i młodziczki. Najbardziej doświadczona drużyna ligę rozpocznie w listopadzie, młodsze już w październiku.

W najbliższy weekend, w Łodzi rozgrywki rozpoczną kadetki. W rywalizacji znalazło się 13 zespołów, podzielonych na 2 grupy. W pierwszej, mocniejszej są: ŁKS Siatkówka Żeńska I Łódź, UKS Volley 34 Łódź, UKS Czwórka Aleksandrów Łódzki, ŁKS Siatkówka Żeńska II Łódź, SMS Ostrów Łaskovia Łask, UKS Lider Konstantynów Łódzki i UMKS Tuszyn. Skier-Vis znalazł się w grupie 2, gdzie zagra z EKS Skrą Bełchatów, MUKS LO 47 Budowlanymi Łódź, UKS Ozorków, LUKS Asik Domaniewice i Volley MOSiR Sieradz. W rundzie zasadniczej w obu grupach rozgrywki toczyć się będą systemem każdy z każdym, mecz i rewanż.

W sobotę (2.10), w hali przy ulicy Tetmajera w Skierniewicach odbył się turniej eliminacyjny młodziczek, który decydował o tym, w której grupie skierniewiczanki rozpoczną sezon regularny.

– Grało sześć zespołów, a to które miejsce zajęliśmy w turnieju decydowało do której grupy trafiamy w sezonie 2021/2022 – opowiada Grzegorz Hałatiuk, trener. W Skierniewicach grały: dwa zespoły z Aleksandrowa Łódzkiego, Domaniewice, Tuszyna i Zgierza. Uczestnicy podzieleni byli w pierwszej fazie na dwie grupy. Skier-Vis w swojej grupie zajął 2. miejsce, ostatecznie turniej ukończył na 4. pozycji i w trafił do 4 grupy w sezonie 2021/2022.

– To był nasz cel minimum. Mieliśmy małe problemy kadrowe w sobotę. Jedna z zawodniczek ma złamaną rękę, inna jest kontuzjowana, kolejna miała wyjazd, a dwie nie mogły zagrać z powodu spóźnienia i błędu w zgłoszeniu. Liczymy na to, że na pierwszy ligowy turniej kadra będzie już bardziej zbliżona do optymalnej – dodaje trener. Młodziczki sezon zasadniczy rozpoczną 17 października.

Więcej o zbliżających się rozgrywkach, a także o przygotowaniach pań do zmagań w III lidze w najnowszym wydaniu (7.10) tygodnika "Głos Skiernieiwic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty...

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

Kolejne triathlonowe sukcesy skierniewiczan

MKS Ósemka ma aż czterech koszykarzy w szerokiej...

Deszczowe półfinały piłkarskiego Turnieju o...

American dream Jana Michalaka

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA