W przyszłym roku Ziemia Słupiecka nagra płytę

(fot. Beata Pierzchała)

Projekt „Na słupiecką nutę, czyli wydanie płyty Zespołu Ludowego Ziemia Słupiecka” w głosowaniu zdobył 1014 głosów i zakwalifikował się do realizacji.

Zespół Ludowy Ziemia Słupiecka chce wydać płytę z ludowymi przyśpiewkami. Dzięki pozyskanej z budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego 25 tys. złotych szansa na płytę stała się realna. Przed wydaniem debiutanckiej płyty muzycznej przez zespół Ziemia Słupiecka, który jest wizytówką gminy Słupia oraz powiatu skierniewickiego i kultywuje tradycje ludowe od 1979 roku, odbędzie się szereg spotkań. Zostaną przeprowadzone warsztaty muzyczne, w czasie których zostanie opracowany repertuar na płytę. W ramach zadania zostanie wydanych 500 egzemplarzy płyt, na których znajdą się piosenki i pieśni ludowe oraz przyśpiewki lokalne przekazywane z pokolenia na pokolenia, wpisujące się w dany region i jego tradycje. W taki sposób członkowie zespołu ocalą od zapomnienia dziedzictwo swoich przodków, a lokalna społeczność będzie miała okazję spotkać się z folklorem i zaspokoić potrzeby kulturowe.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA