W 2019 roku Unie podejmowała Piasta Gliwice. Piłkarskie święto przyciągnęło na trybuny rzesze kibiców. Tym razem kibiców będzie mniej.

W 2019 roku Unie podejmowała Piasta Gliwice. Piłkarskie święto przyciągnęło na trybuny rzesze kibiców. Tym razem kibiców będzie mniej. (fot. Adam Michalski)

W wielkim święcie piłki nożnej na stadionie przy ulicy Pomologicznej w Skierniewicach będzie mogła wziąć ograniczona liczba widzów.  –  Nie ma zgody na organizację imprezy masowej – mówi Sebastian Pazurek z zarządu Unii. Co to oznacza? Wtorkowe (26.10) spotkanie ramach 1/16 rozgrywek o Puchar Polski 2021/2022 pomiędzy Unią Skierniewice i Lechem Poznań będzie mogło obejrzeć maksymalnie 999 widzów.

Mecz Unia Skierniewice – Lech Poznań to bez wątpienia największe sportowe wydarzenie w mieście i regonie w 2021 roku. Niestety ze względu na warunki infrastrukturalne i fakt, że wydarzenie jest z grona tych o podwyższonym ryzyku, policja nie wyraziła zgody na organizację imprezy masowej związanej z wydarzeniem. Taka decyzja oznacza, że mecz z wysokości trybun będzie mogło obejrzeć maksymalnie 999 osób (1000 osób to już minimalna liczba przy okazji imprezy masowej).

– Niestety podczas spotkania, które odbyliśmy po wynikach losowania otrzymaliśmy informację, że nie ma zgody na organizację imprezy masowej, co wiąże się z tym, że niespełna 1000 osób będzie mogło oglądać spotkanie z trybun – mówi Sebastian Pazurek. – Póki stadion i infrastruktura są jakie są musimy mieć świadomość, że tego typu ograniczenia będą się pojawiały – dodaje.

Brak zgody na organizację imprezy masowej podyktowany jest względami bezpieczeństwa. Zarząd klubu zdecydował, by wtorkowe spotkanie z racji ograniczonej liczby było przede wszystkim świętem skierniewickiego sportu.

– Chcemy znaczącą część puli biletów, którymi dysponujemy przeznaczyć dla dzieci z naszej szkółki i ich rodzin, a także dla naszych najwierniejszych kibiców, darczyńców i sponsorów. Zależy nam na tym, by jak najwięcej mieszkańców zasiadło na trybunach, dlatego będziemy starali się weryfikować tożsamość kupujących wejściówki – dodaje przedstawiciel zarządu Unii.

Wtorkowy mecz rozpocznie się o godzinie 13.30.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 19

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

8Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~fan 8 miesiąc temuocena: 70% 

  Racja! Gdzie byli Ci wszyscy oburzeni jak Unia grała mecze ligowe u siebie? Co? Czwarty poziom to za mało, żeby cztery litery z domu ruszyć? Teraz meczyk się zachciało obejrzeć bo Lech przyjeżdża? Żałosne. Unia to nie cyrk, czy inne zoo, do którego chodzi się raz w roku. To klub, to drużyna, której kibicuje się co tydzień, czy co 3 dni, a nie wtedy kiedy przyjeżdża ktoś z górnej półki. Na Lecha powinni wejść kibice, którzy chodzą co tydzień na mecze, a nie przypadkowi ludzie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Roma 7 miesiąc temuocena: 100% 

  ~fan na ilu meczach wyjazdowych Unii byłeś w tym sezonie? Pytam z ciekawości.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Sportsmen 6 miesiąc temuocena: 100% 

  100% racja!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~kibic Unii 5 miesiąc temuocena: 70% 

  Super decyzja!!! Skąd nagle takie oburzenie???Do tej pory Unią zainteresowanych było 100-150 osób regularnie chodzących na mecze. Nagle 1000 miejsc to za mało??? Jak ktoś chce chodzić na mecze Lecha nikt mu nie broni, to tylko 250 km. W Skierniewicach chodzi się na Unię, nie Piasta, Widzew, czy Lecha. Powinni wpuścić 200 kibiców, którzy rzeczywiście interesują się tą drużyną, a reszta kapcie, pyfko i przed TV z pilotem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Unita 4 miesiąc temuocena: 50% 

  Racja!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~kibol 3 miesiąc temuocena: 75% 

  I w Łowiczu i w Skierniewicach stadiony na miarę XXI wieku. Trudno się dziwić takim decyzjom. A mówio, że w Polsce stadiony lepsze niż poziom sportowy drużyn na nich grających. Kłamio, kłamio, kłamio, wszystkie kłamio.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ola 2 miesiąc temuocena: 100% 

  Miasto będzie się starać o jak największą liczbę widzów 999!!!!!Do Skierniewic Lech Poznań przyjeżdża co miesiąc przecież

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Robert 1 miesiąc temuocena: 50% 

  Na ilu ligowych meczach Unii bylas?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Skierniewicka Liga Siatkówki i Skierniewicka Liga...

Turniej Judo Akademii Sztuk Walki Tiger

Turniej ligi wojewódzkiej koszykarzy w kategorii...

Mecz III ligi piłki siatkowej

Kolejny wyrównany hit w lidze siatkarzy

Zimowa Edycja Skierniewickiej Szkolnej Ligi...

Piłkarskie emocje w żeńskim wydaniu. Dwa...

Piłkarze rozpoczęli halowy sezon 2021/2022

Rewelacyjne starty lekkoatletów. Przed nami zimowy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA