z powiatu

Maków

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 października 2021 | 08:43 komentarzy 1
Pszczonowianie mówią: to dopiero początek

Charytatywny kiermasz ciast okazał się wielkim sukcesem lokalnej społeczności. Pszczonów stanął na wysokości zadania i do puszki zebrano 2 525 złotych. Mieszkańcy sołectwa szykują już kolejne wydarzenia, które pomogą zebrać pieniądze na szkolny sztandar.

Od niedzielnego (17.10) kiermaszu ciast rozpoczął się nowy rozdział w życiu Pszczonowa. W charytatywny kiermasz zaangażowani byli przede wszystkim rodzice uczniów miejscowej szkoły. Zakup sztandaru odkładany był przez wiele lat, teraz determinacja i zaangażowanie są tak duże, że zapewne plany zostaną wreszcie sfinalizowane.

– Nie angażuję się w zbiórkę bezpośrednio, ale bardzo kibicuję wszystkim, którzy się zaangażowali w te działania – mówi Tadeusz Lipiński, sołtys Pszczonowa. – Kupiłem na kiermaszu ciasta, wiem że dziewczyny nabrały apetytu do dalszego działania i planują kolejny kiermasz ciast.

Organizacją charytatywnego kiermaszu zajęła się rzutka przewodnicząca rady rodziców Ewa Kowalczyk, która zmobilizowała zdecydowaną większość rodziców do wspólnego działania.

– Kiedy zaprosiłam na spotkanie trójki klasowe stawili się niemal wszyscy – mówi Ewa Kowalczyk. – Podczas spotkania ustaliliśmy, że każdy rodzic upiecze jedno ciasto, dzięki temu udało nam się skompletować 200 paczuszek z różnego rodzaju ciastami. Ustawiłyśmy się już o 8.30, wówczas planowałyśmy, że będzie trzeba stać do 16, ale nasi mieszkańcy zrobili nam wielką niespodziankę i o 11.30 ciasta już nie było. Każdy dawał tyle ile chciał, wcześniej założyliśmy, że za jedną paczuszkę to będzie 10 złotych, ale niektórzy dawali znacznie więcej. Przyszedł także pan, który wrzucił do skarbonki 100 złotych i nawet ciasta nie chciał. Wiele osób wrzucało 50 złotych.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Dawny uczeń 0 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Brawo.Brawo i jeszcze raz Brawo.Chciało by się zapytać czemu dopiero teraz ruszyła inicjatywa ze sztandarem choć mówione było o niej już od dawna. Gorąco kibicuję

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Maków

Projekt "uzdrowisko w Skierniewicach" to już...

Łódzkie na plus. Łódzkie sprzyja mamom i...

Łódzkie na Plus. Puchar pełen mleka

Rada powiedziała stop zmianom w MCK

Tłumy na zawodach pożarniczych w Makowie

Ponad pół miliona złotych dla kościoła w...

Podstawówka w Pszczonowie wreszcie ma sztandar

Wianki w Makowie. Było magicznie i... smacznie

11 milionów złotych na wspólną inwestycję...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA