ARTYKUŁ PARTNERA

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 października 2021 | 00:00
Co najchętniej obstawiają kibice piłki nożnej w Polsce?

Mecze reprezentacji? Liga Mistrzów, Premier League, La Liga, czy może Ekstraklasa? Fani futbolu w naszym kraju mają nie tylko ogromny dostęp do transmisji meczów, ale i do możliwości obstawiania piłki w Europie, jak i na całym świecie. Jakie są ulubione ligi graczy?

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. W zakładach bukmacherskich też jest zdecydowanym numerem jeden, bo ok. 50-60% wszystkich typów i stawianych kuponów dotyczy futbolu. Wraz za popytem idzie i podaż, bo gracz w Polsce ma do wyboru kilkadziesiąt lig na całym świecie, a do tego również niższe poziomy rozgrywkowe nie tylko w naszym kraju, ale i w wielu europejskich rozgrywkach. Jest więc w czym wybierać jednym słowem.

Europejskie puchary działają na wyobraźnię

Ale futbolowo-bukmacherskich freaków jest jednak ograniczona liczba. Zdecydowana większość stawia na kilka popularnych rozgrywek. Da się więc stworzyć listę ulubionych meczów i rozgrywek. Zacznijmy od piłki klubowej, która generuje najwięcej spotkań, a ligi trwają przez większą część roku. Bardzo mocną pozycję mają europejskie puchary, jeśli dochodzi do fazy grupowej i pucharowej. Liga Mistrzów i Liga Europy (najlepiej z udziałem polskiej drużyny) generuje spory ruch i stawiane kupony. W tych rozgrywkach interesujących par meczowych nie brakuje. Już w fazie grupowej Ligi Mistrzów 2021/22 doszło do meczów, które spokojnie mogłyby pretendować do wielkiego finału tych rozgrywek.

Polskie akcenty napędzają koniunkturę

Polski gracz zakładów bukmacherskich jest też patriotą. Skąd taki wniosek? Udział polskich sportowców generalnie, ale i polskich drużyn wzbudzą jeszcze większe zainteresowanie. Polski klub w europejskich pucharach to zawsze coś wyjątkowego. Gra reprezentacji Polski – mistrzostwa Europy czy mistrzostwa świata – typy sypią się w setkach tysięcy. Wyniki typują zaprawienie gracze, okazjonalni gracze, jak i kibice, którzy interesują się piłką sporadycznie. Nic dziwnego, skoro mecze Polski na największych turniejach piłkarskich ogląda za każdym razem średnio ok. 10 milionów widzów.

Ekstraklasa vs topowe ligi Europy

Patriotyczne podejście do typowania piłki nożnej widać też w lokalnym ujęciu, bo tak możemy powiedzieć o tym, że stałe miejsce w TOP 10 najpopularniejszych rozgrywek futbolowym ma polska Ekstraklasa. Rodzima liga wraz z zapleczem, czyli I ligą ma wierne grupy kibiców, których tak mało nie jest. I poziom nie ma takiego znaczenia, bo fani idąc lub oglądając mecz „swojej” drużyny, chętnie „kilka gorszy” postawią na jej zwycięstwo lub przeciwko drużynie, której nie lubią. Jeśli chodzi o rozgrywki krajowe, to Ekstraklasa staje w szranki z ligą angielską, ligą włoską, ligą hiszpańską, czy ligą niemiecką.

Od zawsze w Polsce dobrze kojarzyła się Bundesliga. Strzelcy zza zachodniej granicy byli dobrze znani w naszym kraju, a odkąd prawdziwym goleadorem stał się Robert Lewandowski, duma obywateli jest jeszcze większa. „Lewy” w cuglach wygrywa wszystkie głosowania i typowania, jeśli chodzi o najlepszych strzelców, kolejne mecze i rekordy. Jak widać większość fanów sięga po to, co jest na wyciągnięcie ręki. I nie wygląda na to, żeby jakieś odstępstwo od tego miało nadejść. W 2021 roku było Euro 2020. W przyszłym będą mistrzostwa świata – typy na turniej w Katarze już można stawiać, a pytań i prognoz nie brakuje. Futbol po prostu nigdy się nie zatrzymuje!

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.
 

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Jakub Danelski: Byłem niedzielnym katolikiem

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Budowa boiska z konfliktem w tle

Rzadziej chorujemy

Unia z pucharem wojewódzkim!

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...

Dziś finał! Unia sięgnie po piąte trofeum w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA