Za nami półfinał wojewódzki. Przed nami finał pływackich zmagań organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy.

Za nami półfinał wojewódzki. Przed nami finał pływackich zmagań organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. (fot. Adam Michalski)

Rejonowe zawody pływackie w ramach cyklu imprez organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy wyłoniły finalistów wojewódzkich. W Pływalni Miejskiej NAWA w środę (3.11) startowali uczniowie szkół podstawowych ze Skierniewic, Rawy Mazowieckiej i Łowicza w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. W najmłodszej kategorii starty zdominowali reprezentanci Dziewiątki.

Po rozpływaniu rywalizację rozpoczęły sztafety dziewcząt i chłopców na dystansie 6x25 metrów stylem dowolnym w ramach Igrzysk Dzieci (klasy IV-VI). Później przyszła pora na rywalizację w konkurencjach indywidualnych na dystansach 50 metrów stylami: grzbietowym, dowolnym, klasycznym i motylkowym. Zarówno w zmaganiach dziewcząt jak i chłopców bezkonkurencyjne były drużyny Szkoły Podstawowej nr 9, które wyprzedziły ekipy z Rawy Mazowieckiej i Łowicza.

Później przyszła pora na starty starszej kategorii wiekowej, reprezentantów swoich szkół z klas VII-VIII szkół podstawowych. Tu także konkurencje indywidualne poprzedzone zostały wyścigami sztafet, na dłuższym dystansie 6x50 metrów. Z grona żeńskich drużyn w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej najlepsza była ekipa SP nr 9, przed SP nr 1 z Rawy Mazowieckiej i SP 2 z Łowicza. Zmagania panów wygrali zawodnicy z rawskiej "Jedynki" przed SP nr 9 ze Skierniewic i drużyną z Łowicza. Rywalizację chłopców w ramach Licealiady wygrała drużyna ZS nr 3, która wyprzedziła LO im. B. Prusa. Taka sama sytuacja miała miejsce w zmaganiach dziewcząt, Ekonomik zajął 1. miejsce, Prus 2.

Już w środę (10.11), także w Skierniewicach odbędzie się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady z udziałem reprezentacji skierniewickich szkół. Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy.

Więcej o zawodach w wydaniu tygodnika „Głos Skierniewic i Okolicy” z 11 listopada.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Widok i Szkółka GOKSiR z Lipiec Reymontowskich ze...

Rekordy życiowie sprinterów Akademii w pierwszym...

To była wyjątkowa gala. Akademia Sztuk Walki...

AZS wiceliderem, Ósemka trzecia. Doskonała forma...

Babilon MMA

Pako-bud Skierniewicka Liga Futsalu

Lodowisko w Trzech Króli nieczynne, jest za...

Pływacy i lekkoatleci, to był ich czas....

Byliśmy niewiadomą, staliśmy się czołową...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA