zdrowie

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 listopada 2021 | 12:19
Ponad 400 osób zaszczepionych w Skierniewicach trzecią dawką

Od początku września w Skierniewicach ruszyła akcja szczepień trzecią dawką przeciw Covid-19. W pierwszym tygodniu zaszczepiło się 5 osób, a do tej pory liczba ta wzrosła do 400.

– Musi minąć pół roku od przyjęcia drugiej dawki, dopiero wówczas można zapisać się na szczepienie trzecią dawką – informuje Maria Stebel, lekarz z Przychodni Medycyny Rodzinnej „Widok”. – Należy się zaszczepić, bo to najlepsza ochrona przed zakażeniem się Covid-19 – rekomenduje.
Lekarz dodaje, że przechorowanie nie zapewnia trwałej ochrony. Szczepionki są znacznie lepszym orężem.
– Miałam przypadek 18-letniej dziewczyny, która nie była zaszczepiona, zachorowała na Covid-19 i po upływie pewnego czasu jeszcze raz dopadł ją koronawirus. Miała to szczęście, że chorobę przeszła łagodnie – mówi lekarz.
– Do szczepienia trzecią dawką wykorzystujemy Pfizera – mówi Judyta Kubiak, koordynator w punkcie szczepień w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach.

Chętni mogą przyjść do punktu z ulicy, jesteśmy czynni trzy dni w tygodniu – wtorek, czwartek i piątek od godz. 14 do godz. 18. Można też zapisać się na szczepienie telefonicznie pod numerem 885 775 800.

– Na chwilę obecną szczepimy trzecią dawką około 50 osób dziennie, ale jesteśmy w stanie szczepić jeszcze więcej – mówi Judyta Kubiak. – Chętnych na trzecią dawkę jest sporo, głównie są to osoby medyczne. Brakuje natomiast osób na szczepienie pierwszą dawką – dodaje.
Jak słyszymy, zgłaszają się głównie osoby powyżej 50 roku życia, seniorzy lub osoby medyczne – lekarze, pielęgniarki ze skierowaniem na szczepienie.
– Są to osoby, którym minęło pół roku od przyjęcia drugiej dawki, teraz doszczepiają się trzecią dawką – informuje Judyta Kubiak. – Wszystkie osoby przed szczepieniem wypełniają ankietę, gdzie odpowiadają na pytania dotyczące m. in. krzepliwości krwi, przyjmowania leków, czy dotyczące obniżonej odporności. Z tą ankietą przechodzą jeszcze konsultację lekarską, gdzie lekarz odpowiada na wszystkie dodatkowe pytania – zapewnia Judyta Kubiak.

Zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki na Covid-19 w punkcie stacjonarnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach, znajdującym się przy ulicy Wita Stwosza jest już około 30 tysięcy osób. Kolejne niemal 1400 osób poddało się szczepieniu w specjalnym mobilnym szczepionkobusie.
– Jeździliśmy szczepionkobusem po różnych miejscowościach całego województwa łódzkiego – informuje Judyta Kubiak, koordynator w punkcie szczepień w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach. – Od 8 sierpnia do tej pory w akcji szczepionkobusa wzięły udział 1394 osoby.

Uwaga! Dane uzyskane przez punkt szczepień przy WSZ na wtorek, 26.10.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

zdrowie

Fundacja Polsat przekazała szpitalowi w...

Najlepsze plaże na Kos, czyli przepis na udany...

Krem do opalania to niezbędnik słonecznych dni!

Schorzenia kręgosłupa. Kiedy potrzebujesz pomocy?

Jakie materace powinny wybierać osoby z krzywym...

Opaski telemedyczne dla seniorów. Skierniewice...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA