zdrowie

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 listopada 2021 | 12:19 komentarzy 1
Ponad 400 osób zaszczepionych w Skierniewicach trzecią dawką

Od początku września w Skierniewicach ruszyła akcja szczepień trzecią dawką przeciw Covid-19. W pierwszym tygodniu zaszczepiło się 5 osób, a do tej pory liczba ta wzrosła do 400.

– Musi minąć pół roku od przyjęcia drugiej dawki, dopiero wówczas można zapisać się na szczepienie trzecią dawką – informuje Maria Stebel, lekarz z Przychodni Medycyny Rodzinnej „Widok”. – Należy się zaszczepić, bo to najlepsza ochrona przed zakażeniem się Covid-19 – rekomenduje.
Lekarz dodaje, że przechorowanie nie zapewnia trwałej ochrony. Szczepionki są znacznie lepszym orężem.
– Miałam przypadek 18-letniej dziewczyny, która nie była zaszczepiona, zachorowała na Covid-19 i po upływie pewnego czasu jeszcze raz dopadł ją koronawirus. Miała to szczęście, że chorobę przeszła łagodnie – mówi lekarz.
– Do szczepienia trzecią dawką wykorzystujemy Pfizera – mówi Judyta Kubiak, koordynator w punkcie szczepień w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach.

Chętni mogą przyjść do punktu z ulicy, jesteśmy czynni trzy dni w tygodniu – wtorek, czwartek i piątek od godz. 14 do godz. 18. Można też zapisać się na szczepienie telefonicznie pod numerem 885 775 800.

– Na chwilę obecną szczepimy trzecią dawką około 50 osób dziennie, ale jesteśmy w stanie szczepić jeszcze więcej – mówi Judyta Kubiak. – Chętnych na trzecią dawkę jest sporo, głównie są to osoby medyczne. Brakuje natomiast osób na szczepienie pierwszą dawką – dodaje.
Jak słyszymy, zgłaszają się głównie osoby powyżej 50 roku życia, seniorzy lub osoby medyczne – lekarze, pielęgniarki ze skierowaniem na szczepienie.
– Są to osoby, którym minęło pół roku od przyjęcia drugiej dawki, teraz doszczepiają się trzecią dawką – informuje Judyta Kubiak. – Wszystkie osoby przed szczepieniem wypełniają ankietę, gdzie odpowiadają na pytania dotyczące m. in. krzepliwości krwi, przyjmowania leków, czy dotyczące obniżonej odporności. Z tą ankietą przechodzą jeszcze konsultację lekarską, gdzie lekarz odpowiada na wszystkie dodatkowe pytania – zapewnia Judyta Kubiak.

Zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki na Covid-19 w punkcie stacjonarnym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach, znajdującym się przy ulicy Wita Stwosza jest już około 30 tysięcy osób. Kolejne niemal 1400 osób poddało się szczepieniu w specjalnym mobilnym szczepionkobusie.
– Jeździliśmy szczepionkobusem po różnych miejscowościach całego województwa łódzkiego – informuje Judyta Kubiak, koordynator w punkcie szczepień w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach. – Od 8 sierpnia do tej pory w akcji szczepionkobusa wzięły udział 1394 osoby.

Uwaga! Dane uzyskane przez punkt szczepień przy WSZ na wtorek, 26.10.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Jan 1 9 miesięcy temu

  Pani Judyta Kubiak powinna zająć się pracą i mężem a nie bieganiem za żonatymi facetami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA