Fala uderzeniowa i krioterapia w rawskim szpitalu

Pacjenci rawskiego szpitala św. Ducha będą mogli korzystać z nowego urządzenia. Z powiatowego budżetu obywatelskiego zostanie zakupiony aparat – fala uderzeniowa. W kolejce czeka kolejny – do krioterapii.

Czym jest fala uderzeniowa? Fala uderzeniowa ma za zadanie dostarczyć energię z fali akustycznej do organizmu. Proces ten zachodzi dzięki specjalnej głowicy, która przyłożona do skóry emituje fale. Gdy energia dotrze do wnętrza ciała, pozytywnie wpływa na zmiany chorobowe w różnych warstwach skóry i tkanek.

– Fala uderzeniowa eliminuje ból. W nieinwazyjny sposób stymuluje błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe – wylicza Małgorzata Leszczyńska, dyrektor szpitala w Rawie Mazowieckiej. – Pobudza też metabolizm. Dzięki fali uderzeniowej krążenie krwi przebiega dużo sprawniej. Ponadto poprawie ulega produkcja kolagenu. Fala uderzeniowa redukuje blizny i rozstępy

Według specjalistów zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej zmniejsza napięcie mięśniowe, dzięki czemu po zabiegu czujemy się rozluźnieni i zrelaksowani.

Aparat zostanie zakupiony jeszcze w tym roku. Zostanie sfinansowany z powiatowego budżetu obywatelskiego.

Na liście rezerwowej znalazł się natomiast zakup do szpitala aparatu do krioterapii. Urządzenie stosuje się przede wszystkim w stanach zapalnych - także przewlekłych, przy różnego rodzaju bólach, nerwobólach. Krioterapia zalecana jest przy chorobach reumatycznych i zwyrodnieniowych stawów, stanach pourazowych (w fazie naprawczej).

– Obydwa aparaty są bardzo potrzebne i pomogą w rehabilitacji pacjentów – mówi Małgorzata Leszczyńska. – Z mojej wiedzy wynika, że aparatu typu fala uderzeniowa nie posiada żaden podmiot posiadający rehabilitację, więc bylibyśmy pierwsi, którzy będą leczyć w ten sposób

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Daria 0 ponad rok temu

  Z wiedzy Pani dyrektor wynika, że aparatu typu fala uderzeniowa nie posiada żaden podmiot posiadający rehabilitację - nikła ta wiedza, pierwsi nie będziecie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Świąteczna magia na jarmarku w Makowie

Uczniom skierniewickiej "Piątki" wykluły się...

Subregion żyrardowski ze wsparciem sejmiku...

Wywołał fałszywy alarm w skierniewickim szpitalu

Mikołajkowy marsz coraz liczniejszy

Nastrój Świat Bożego Narodzenia

Lokalne podatki w górę o 15 procent

Spotkanie z Andrzejem Draganem w bibliotece

Grudniowa odsłona "Kina dla Kobiet" w kinoteatrze...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA