Szefową biura posła Macierewicza zastąpiła dyrektor delegatury kuratorium oświaty

(fot. Joanna Młynarczyk)

Agata Paprocka, kierownik biura poselskiego i senatorskiego PiS w Skierniewicach w pół roku od powołania do rady społecznej, przejęła obowiązki kierownika działu organizacji i promocji w miejscowym szpitalu.

Zgodnie z ustawą – członkiem rady społecznej szpitala nie może być osoba zatrudniona w tym samym podmiocie, zarząd województwa powołał w jej miejsce związaną z PiS, dyrektor skierniewickiej delegatury kuratorium oświaty Irenę Marię Lesiak (na zdj.).

W czerwcu Agata Paprocka została p.o. kierownika od promocji szpitala z pensją niemal dwukrotnie ponad średnią w Skierniewicach. Jej nazwisko do dziś znajdujemy, próbując ustalić  kto prowadzi biuro PiS w Skierniewicach. 

Z końcem sierpnia zarząd województwa odwołał szefową biura poselskiego PiS w Skierniewicach z członka rady społecznej szpitala i powołał na jej miejsce szefową delegatury kuratorium oświaty w Skierniewicach. Irena Lesiak została oficjalnie przedstawiona radzie na posiedzeniu 5 listopada.

Rada społeczne szpitala jest organem inicjującym i opiniodawczym samorządu województwa łódzkiego. W radzie społecznej WSZ w Skierniewicach zasiadają ponadto Ewa Bombała (dyrektor DPS w Żyrardowie) oraz Roman Czyżewski, radny miejski PiS,  związani z PiS – Agnieszka Gansner, zastępca kierownika skierniewickiego biura ARMiR i Damian Winciorek, starszy inspektor w NFOŚiGW, Sylwester Lasecki, szef kuchni Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. Dla zachowania równowagi politycznej, w radzie zasiada Krystyna Cieślak, radna miejska ze Skierniewic, związana z PO.

Rada społeczna to instytucja, która do życia powołana została ponad 20 lat temu. W latach dziewięćdziesiątych minionego już wieku instytucje nosiły nazwę rady nadzorczej, choć ich kompetencje były mocno ograniczone w stosunku do odpowiedników funkcjonujących przy spółkach prawa handlowego. W 1997 roku nastąpiła zmiana nazewnictwa. Rada przyznaje nagrodę dyrektorom, opiniuje budżet, zajmuje stanowisku w przypadku planów zbycia przez dyrekcję aktywów szpitala. Składa wnioski.  Jej zadania są mocno ograniczone, co sprawia, że można zakwestionować – co wielu ekspertów czyni – możliwość wsparcia przez nią procesów zarządzania szpitalem i sprawowania faktycznego nadzoru.

Ustawodawca nie reguluje kwestii kompetencji, którymi mieliby się legitymować członkowie rady.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

4Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mieszkaniec 4 2 miesiące temuocena: 0% 

  Ta pani dla pieniędzy już wszystkich obleciała od SLD poprzezPSL wylądowała w PIS i zna się i na oświacie i na medycynie. I o dziwo rada społeczna nie widzi ,że nie ma pieniędzy na pielęgniarki ,a znalazły się na panią Paprocka i Grzybową , która się zaraz sprzedała i poszła z Beliną. Ależ mamy klasę polityczną. Jak pani kurator wytłumaczy to młodzieży.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Stasiek 3 2 miesiące temuocena: 80% 

  Rozdawanie ulotek Macierewicza, przez męża awansowanej miało sens w tym dziwnym państwie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~jak? 2 2 miesiące temuocena: 100% 

  To Marię czy Irenę? Warto sprawdzać żródło

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jan 1 2 miesiące temuocena: 89% 

  Proszę dodać że pani Paprocka weszła w miejsce Pani która znana jest jako "była " Krzysztofa Jażdżyka.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~LGTB 0 2 miesiące temuocena: 25% 

  Czy to takie ważne, kto z kim śpi?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA