– Wiem, że wiele osób przyzwyczaiło się do tego, by włączyć telewizor, komputer i posłuchać muzyki z nośników. Uważam jednak, że bezcenny jest kontakt z artystami i delektowanie się muzyką na żywo, Festiwal Muzyki Romantycznej jest wyjątkową do tego okazją – do udziału w koncertach zachęca Izabela Przecherska-Banaszczyk.

– Wiem, że wiele osób przyzwyczaiło się do tego, by włączyć telewizor, komputer i posłuchać muzyki z nośników. Uważam jednak, że bezcenny jest kontakt z artystami i delektowanie się muzyką na żywo, Festiwal Muzyki Romantycznej jest wyjątkową do tego okazją – do udziału w koncertach zachęca Izabela Przecherska-Banaszczyk. (fot. Joanna Młynarczyk)

Od czwartku do niedzieli (11 – 14.11) odbędzie się już XIX edycja Festiwalu Muzyki Romantycznej. Redakcja „Głosu Skierniewic i Okolicy” tradycyjnie objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Skierniewiczanie będą mogli delektować się dźwiękami XIX-wiecznej muzyki podczas koncertów organizowanych w Muzeum Historycznym Skierniewic, kinie Polonez i szkole muzycznej.

To największe muzyczne wydarzenie roku w mieście, wyjątkowa okazja, by posłuchać muzyki w wykonaniu znanych i uznanych muzyków – mówi Izabela Przecherska-Banaszczyk, jedna z organizatorek festiwalu, odpowiedzialna za program.

Festiwal 11 listopada otworzy Krzysztof Herdzin, pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent i producent muzyczny. Współpracował z wieloma wybitnymi artystami sceny jazzowej, popowej i klasycznej, m.in. z Aleksandrą Kurzak, Olgą Pasiecznik, Agą Zaryan, Kayah, Natalią Kukulską, Kubą Badachem. Inauguracyjny koncert odbędzie się w muzeum.

Na narodowe święto 11 listopada zrodził się pomysł, żeby zabrzmiała muzyka Ignacego Paderewskiego, wystąpi Krzysztof Herdzin, który zaprezentuje swoje interpretacje jazzowe – zapowiada Izabela Przecherska-Banaszczyk.

Drugiego dnia festiwalu (12.11) wystąpi duet skrzypcowo-fortepianowy – Dominika Przech i skierniewiczanin Adam Mikołaj Goździewski.

Duet ten niedawno wydał płytę z sonatami skrzypcowymi i na naszym festiwalu artyści ci zagrają sonaty różnych kompozytorów – mówi odpowiedzialna za program. – Na moją prośbę przygotowali sonatę skrzypcową Ignacego Paderewskiego – zapowiada.

W sobotę (13.11) odbędzie się koncert „Młodzi romantyczni”, którzy wystąpią w szkole muzycznej. Usłyszymy uczniów skierniewickich szkół muzycznych, ale wystąpią też wychowankowie dwóch łódzkich szkół muzycznych oraz szkoły ze Zduńskiej Woli. To jedyna propozycja, gdzie wstęp jest wolny.

Kolejny koncert, również trzeciego dnia festiwalu, odbędzie się w Polonezie – po raz pierwszy usłyszymy czterech wiolonczelistów. Wysłuchamy koncertu w wykonaniu Tomasza Darocha, Wojciecha Fudali, Krzysztofa Karpety oraz Adama Krzeszowa, czyli kwartetu Polish Cello Quartet.

Będzie to koncert, na którym będzie można zachwycić się wirtuozerią, zagrają laureaci różnych wiolonczelowych konkursów. Usłyszymy muzyków niezwykłych, wirtuozów wiolonczeli, którzy będą grać muzykę Fryderyka Chopina oryginalnie skomponowaną na kwartet wiolonczelowy. Polecam to wydarzenie szczególnie – zaprasza Izabela Przecherska-Banaszczyk.

XIX Festiwal Muzyki Romantycznej zakończy się w iście wiedeńskim stylu. Program niedzielnego koncertu (14.11) wypełnią utwory rodziny Straussów i arie operetkowe.

Wystąpi znana skierniewickiej publiczności orkiestra Sinfonia Viva pod batutą Tomasza Radziwonowicza oraz znakomici soliści: Paulina Tuzińska (sopran) i Rafał Bartmiński (tenor).

Wiem, że wiele osób przyzwyczaiło się do tego, by włączyć telewizor, komputer i posłuchać muzyki z nośników. Uważam jednak, że bezcenny jest kontakt z artystami i delektowanie się muzyką na żywo, Festiwal Muzyki Romantycznej jest wyjątkową do tego okazją – do udziału w koncertach zachęca Izabela Przecherska-Banaszczyk.

Bilety na poszczególne koncerty oraz karnety dostępne są już na stronie Centrum Kultury i Sztuki oraz w kasie kina Polonez.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

PKP rekrutuje pracowników w szkołach

Obejrzyj obrazy zanim weźmiesz udział w licytacji

Dziury coraz większe, a frustracja narasta

Tym razem nie przyholowali

Koncert: Pod dachami Paryża

Promocja „Rocznika skierniewickiego”

Rawska biblioteka w czołówce wypożyczeń...

Były emocje, zabrakło zwycięstwa

Mały energooszczędny dom w standardzie WT 2021 -...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA