Kredyt hipoteczny na kupno domu - czy to się opłaca?

Niewielu z nas może pozwolić sobie na zakup domu za gotówkę. Kredyt hipoteczny to często jedyna możliwość na to, by cieszyć się posiadanym na własność lokum. Nierzadko jednak obawiamy się kredytu hipotecznego - to duże zobowiązanie, które powinno być podejmowane w sposób przemyślany! Czy branie kredytu hipotecznego na kupno domu się opłaca?

 • Kredyt hipoteczny - zdolność kredytowa
 • Wkład własny w przypadku kredytu hipotecznego
 • Oprocentowanie kredytu - rzeczywista roczna stopa oprocentowania
 • Kredyt hipoteczny - czy warto?

Kredyt hipoteczny - zdolność kredytowa

Kredyt mieszkaniowy, jak każdy inny typ kredytu, wymaga zdolności kredytowej. Jest to rodzaj zabezpieczenia dla banku - jeśli posiadasz zdolność kredytową, istnieje znacznie mniejsze prawdopodobieństwo tego, że nie spłacisz zaciągniętego długu. Jak jednak sprawdzić, czy udzielenie kredytu jest w naszej sytuacji wykonalne? By dowiedzieć się, czy posiadasz zdolność kredytową, możesz skorzystać z pomocy doradcy bankowego. Specjalista pomoże ci zrozumieć wszystkie formalności i wyjaśni zasady umowy kredytu. Obecnie tego typu sprawy można załatwić online, przesyłając niezbędne dokumenty przez Internet.

Na zdolność kredytową wpływają przede wszystkim nasze dochody - rodzaj umowy z pracodawcą, regularność dochodów, wysokość kwot wpływających na konto. Jeśli posiadasz niespłacone, poprzednie kredyty - może to obniżyć twoją zdolność kredytową. Dobrze jest więc zadbać, by wcześniej spłacić tego typu zobowiązania. Zwiększy to prawdopodobieństwo zawarcia umowy kredytu na bardziej korzystnych warunkach.

Wkład własny w przypadku kredytu hipotecznego

By otrzymać kredyt hipoteczny, trzeba posiadać także własny wkład finansowy. Może on być mniejszy lub większy - jednak w przypadku kredytów hipotecznych, minimalna wysokość wkładu własnego jest ustalona z góry. Jak wiele pieniędzy musimy więc posiadać? Wszystko zależy od wartości nieruchomości, którą chcemy nabyć.

Oprocentowanie kredytu - rzeczywista roczna stopa oprocentowania

Decydując się na kredyt hipoteczny, chcemy wybrać najbardziej korzystną ofertę spośród tego, co jest dostępne na rynku. Zazwyczaj interesuje nas przede wszystkim roczna stopa oprocentowania kredytu - nic w tym dziwnego, jest to jeden z ważniejszych parametrów oferty. To właśnie oprocentowanie ma znaczący wpływ na wysokość comiesięcznej raty - jednak istnieją dodatkowe opłaty, o których często zapominamy.

Na wysokość rat wpływa również prowizja, ubezpieczenie - i inne koszty. Warto sprawdzić, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania - to wyliczenie, które uwzględnia wszystkie istniejące opłaty.

Kredyt hipoteczny - czy warto?

Czy warto zdecydować się na kredyt hipoteczny? Jeśli kwota kredytu pozwoli nam na zakup własnego domu, posiadamy zdolność kredytową i wiemy, że będziemy bez problemu spłacać zobowiązanie - kredyt jest doskonałym rozwiązaniem. By uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek, warto dokładnie przeanalizować wszystkie zapisy w umowie kredytu, porównać oferty poszczególnych banków i sprawdzić, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. W dokonaniu wyliczeń może nam pomóc kalkulator kredytu hipotecznego.

 

Jeśli chcesz kupić dom dobrą opcją jest kredyt hipoteczny. Nie trzeba się go obawiać - jeśli wybierzemy ofertę w sposób przemyślany, takie rozwiązanie ma wiele korzyści! Kredyty hipoteczne są w Polsce bardzo popularne - dzięki nim możemy cieszyć się własnym domem lub mieszkaniem, nie musząc wcześniej odłożyć całej niezbędnej do zakupu kwoty. Sprawdź sam, jak wiele jest korzystnych ofert - i przekonaj się, że warto!

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Jakub Danelski: Byłem niedzielnym katolikiem

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Budowa boiska z konfliktem w tle

Rzadziej chorujemy

Unia z pucharem wojewódzkim!

Autor kryminałów Wojciech Chmielarz gościł w...

Botaniczne trio z piekła rodem i korzeniach ze...

Festiwal Koszykówki oficjalnie zakończył sezon...

Dziś finał! Unia sięgnie po piąte trofeum w...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA