Jest już kapela, za chwilę będzie zespół ludowy

Niewykluczone, że w przyszłym roku na terenie gminy zostanie reaktywowany zespół ludowy. Pierwsze nabory mają ruszyć po Nowym Roku. Na razie zawiązała się kapela, która ma za sobą już pierwsze oficjalne występy.

– To było moje ciche marzenie. Po powrocie z zagranicy po prostu chciałem na nowo stworzyć zespół ludowy w naszej gminie – przyznaje otwarcie na wstępie Tadeusz Kwiecień, główny odpowiedzialny za wskrzeszenie zespołu.

Jak przyznaje był w stałym kontakcie ze znajomymi, którzy działali z nim wspólnie przed laty w zespole o nazwie „Sierakowice”.

– Cieszę się, że udało ich się namówić. Jak widać są to jeszcze osoby, którym nie w głowie siedzieć w kapciach przed telewizorem. Chcą coś jeszcze aktywnie, a także społecznie porobić – dodaje założyciel.

Reaktywacja zespołu ludowego to plan dalekosiężny, dlatego w pierwszej kolejności powołano kapele. Jak wymienia Tadeusz Kwiecień w zespole mamy: dwie solistki, skrzypce, dwa klarnety, bęben, a także kontrabas. Pierwsze spotkania miały miejsce porą letnią. Muzycy korzystali z pogody i najczęściej spotykali się w ogrodzie jednego z członków, gdzie podejmowali pierwsze próby.

– Pierwszy zamysł był taki, aby przygotować program muzyczny, który przedstawilibyśmy przed Świętami Bożego Narodzenia, jednak ze względu na dobrze wypadające próby plany trochę się zmieniły – opowiada Tadeusz Kwiecień.

Zupełnie niespodziewanie kapela wystąpiła podczas uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Mokrej Lewej.


 

To muszą być ludzie, którzy mają bzika na punkcie muzyki, ale też folkloru. Wierzę głęboko, że takie osoby uda nam się odnaleźć w naszej gminie.

Tadeusz Kwiecień, inicjator reaktywacji zespołu ludowego

Tadeusz wraz z muzykami wspólnie potwierdzają, że jest wielka motywacja do dalszych działań. Mimo wszystko kapela chce także przygotować repertuar na wspomniane święta, który będzie składał się z kolęd oraz pastorałek.

Od przyszłego roku mają rozpocząć się prace nad naborem do zespołu ludowego. Tadeusz Kwiecień liczy na zainteresowanie wśród mieszkańców.

– Przede wszystkim chcielibyśmy zaangażować naszą młodzież. Chcemy stworzyć alternatywę, aby była to forma pewnego odreagowania, ale też odciągnięcia dzieciaków od wszechobecnych ekranów – mówi inicjator.

Jak zapewniają członkowie kapeli na stanie są też stroje, które pozostały z poprzednich lat, a wśród nich wzory łowickie, krakowskie, a także kocierzewskie.

Z pewnością wiele kwestii, co do działalności zespołu jest jeszcze do ustalenia. Począwszy od nazwy, po przez częstotliwość spotkań, kończąc na samym miejscu do ćwiczeń. Z pierwszych zapewnień gminy wynika, że będzie dostępny bus dla członków, który dowiezie na miejsce prób.

– Nazwa jest nadal sprawą otwartą. Proponowałem nazwę „Skierniewice”, ale ona może nie kojarzyć się bezpośrednio z naszą gminą, a miastem. Był pomysł wcześniejszej nazwy czyli „Sierakowice”, ale ona też ogranicza się tylko do tego terenu – kończy Tadeusz Kwiecień.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

gm.Skierniewice

Diety radnych w gminie Skierniewice w górę

Pokaz strażakow. Zbierali na leczenie Agaty

Życie Agaty wycenili na 1,5 miliona złotych

Czereśniowym miodem podbił serca jury

Nie udało się uratować mężczyzny

Manista ustąpił, Malka nowym prezesem ROD...

Uszkodzony dach, brak prądu to efekt wichur

Paliła się hala w fabryce domów w Skierniewicach

Zaszczepiona nauczycielka zakażona koronawirusem

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA