Nie ma chętnych, by urządzić CKiS. Projekt z motylami odstraszył czy termin realizacji?

(fot. Sławomir Burzyński)

 • Żadna oferta nie wpłynęła -- poinformowało Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach w dniu, w którym miało otworzyć koperty. Przetarg na zagospodarowanie wewnątrz budynku, zaaranżowanie wystroju według instrukcji gospodarza został unieważniony.
   
 • W połowie listopada (15.11) mieliśmy poznać wykonawcę jednego z ciekawszych w tym roku miejskich przetargów. Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach szuka firmy, która zaaranżuje i wyposaży obiekt. Lektura dokumentacji przetargowej pobudza wyobraźnię, co do ostatecznego efektu przebudowy CKiS, ale nie budzi zainteresowania potencjalnych wykonawców.

Do przetargu nie stanęła żadna firma, choć z listy pytań dotyczących postępowania wynika, że rozważały złożenie ofert co najmniej dwa podmioty. Oba pytały o możliwość wydłużenia terminu zamówienia.  Odpowiedź brzmiała:


Zamawiający nie dopuszcza wydłużenia terminu realizacji zamówienia, ponieważ przyznaną dotację musi rozliczyć do końca roku budżetowego.

 

Łączna kwota projektu remontu, rozbudowy i modernizacji budynku Centrum Kultury i Sztuki (CKiS) w Skierniewicach to ponad 8,5 mln zł, a dofinansowanie z RPO WŁ wynosi ponad 4,6 mln zł. Głównymi elementami zadania są prace przy odwodnieniu i osuszeniu budynku, przebudowa i modernizacja sali widowiskowej, która wg. projektu pomieści widownię na 300 osób. Ogłoszony (3.11) przetarg miał wyłonić wykonawcę zagospodarowania wewnętrznego wystroju budynku CKiS. W ramach zadania centrum chciało zlecić także modernizację tarasu, wykorzystywanego przez restaurację.

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem, umowa z wykonawcą miała być podpisana najpóźniej 14 grudnia. Dziś już wiemy, prace zlecone zostaną już przyszłym roku.

Projekt zagospodarowania zmodernizowanego budynku zakłada m.in. aranżację zieleni w patio. Trzy odrębne zielone ściany mają stać się tłem dla nierównomiernie rozmieszczonej roślinności. W specyfikacji czytamy: „każda roślina winna być nawadniana osobno, poprzez oddzielny kroplownik”. System ma być wyposażony w czujniki do mierzenia wilgotności podłoża i automatycznego sterowania nawodnieniem.

W holu CKiS również ma nie zabraknąć roślinności. Dwustronne zielone ściany będą nawadniane automatycznie. Dedykowane oświetlenie BIO (karmiące) zapewni minimum 10 godzin doświetlenia w ciągu dnia i zaciemnienia zgodnie z rytmem dnia i nocy. Rośliny mają piąć się po ścianach foyer. Ściany pokryć ma winylowa fototapeta o żywej kolorystyce z geometrycznym (abstrakcyjnym) wzorem.

Projektujący wystrój wnętrz przewidział, że na jednej ze ścian ma się znaleźć ogromny motyl, osoba stając przed nim będzie mogła sobie zrobić oryginalne zdjęcie (selfie).

Ponieważ w ramach zadania  w CKiS zorganizowane zostało studio nagrań, przed wejściem do środka znajdzie się złota płyta winylowa na ścianie.

W holu ustawione zostaną fotele klubowe „o nowoczesnym i ponadczasowym wyglądzie, z pogrubionym siedziskiem, o dobrze wyprofilowanym oparciu z podłokietnikami, o drewnianej podstawie”.
Dwanaście foteli ma mieć tapicerkę w intensywnych kolorach – turkusie, czerwieni, żółtym, w zieleni limonkowej i kolorze różowym. CKiS chce kupić nowoczesną kanapę z pogrubionym siedziskiem, o dobrze wyprofilowanym oparciu i drewnianej podstawie.  Całość uzupełnią stoliki kawowe oraz stoły barowe, typu hoker.

W ramach zamówienia kupione zostaną aluminiowe ramy do prezentacji plakatów oraz zewnętrzne tablice wystawiennicze, które staną przed budynkiem.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

7Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~krowa 7 ponad rok temuocena: 100% 

  A gdzie nadzór właścicielski? Gdzie włodarz tego śmiesznego miasta?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~aoo 6 ponad rok temuocena: 67% 

  wymienić dyrektora i wysłac go na emeryture brak jakiegokolwiek pomysłu brak zainteresowania kultura co wogóle on tam robi i za co odpowiada i bierze tyle kasy . To ma być dyrektor ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Lolek 5 ponad rok temuocena: 50% 

  Zaprzyjaźniona firma która remontowała tego misia może by jeszcze podpisała ze 2 aneksy i zainkasowała parę baniek ale ktoś się zreflektował i ulitował nad miejską kasą - poszedł po rozum do głowy. Za to dziękujemy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gucios 4 ponad rok temuocena: 100% 

  Kilka innych remontów w domach wysokich notabli przy okazji zrobione, ewentualnie wykończenie. Nie takie numery były w różnych domach podczas remontu Urzędu Miasta

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Luc 3 ponad rok temuocena: 75% 

  Tyle urzędników a nie mieli czasu rozpisać wcześniej przetargu. Prezydent do wymiany!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~gucio 2 ponad rok temuocena: 67% 

  Ratusz nie rozliczy do końca roku i będzie musiał zwrócić dotację. A w kasie Miasta wieje pustką.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ignac 1 ponad rok temuocena: 83% 

  Zlikwidować i po bólu :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

społeczeństwo

Awans? Permanentna biegunka przez kilka miesięcy....

Dostała drugie życie, dziś niesie pomoc w...

Radny z Bolimowa kłamcą lustracyjnym

Kulinarne czary mary przyprawione kulturą. W CKiS...

Karta skierniewiczanina rozwiąże problem braku...

Trwają rozmowy z następcą Tesco w Skierniewicach

Rawka też chce osiedlowych tężni

Święto działacza kultury w Mszczonowie. Ale...

Noc w muzeum w Skierniewicach. Spotkanie z...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA