Reprezentacja UKS Nawa bardzo dobrze zaprezentowała się w pływackiej lidze dzieci i młodzików.

Reprezentacja UKS Nawa bardzo dobrze zaprezentowała się w pływackiej lidze dzieci i młodzików. (fot. Adam Michalski)

Pływalnia Miejska NAWA w Skierniewicach była (17.11) areną zmagań młodych adeptów pływania, którzy wzięli udział w pierwszych w sezonie 2021/2022 zawodach w ramach pływackiej, wojewódzkiej ligi dzieci i młodzików organizowanych przez Łódzki Okręgowy Związek Pływacki. Na starcie nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji UKS Nawa, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Pomysłodawcą cyklu jest Łódzki Okręgowy Związek Pływacki, a do głównym celem zawodów jest przygotowanie dzieci z roczników 2009-2011 do startów w ramach ogólnopolskich zawodów, wdrożenie do rywalizacji indywidualnej i zespołowej oraz mobilizacja szkół i klubów do aktywnego szkolenia.

Uczestnicy środowych zawodów startowali w sztafetach mieszanych (dwie dziewczynki i dwóch chłopców) stylem zmiennym na dystansie 4x50 metrów, w sztafecie 6x50 metrów dowolnym oraz w konkurencjach indywidualnych w stylach: motylkowym, dowolnym, klasycznym i grzbietowym.

W pierwszej konkurencji wzięły udział dwie sztafety gospodarzy, a ekipa złożona z pływaków urodzonych w 2011 roku płynąca w składzie: Filip Rupiński, Tymon Sałkowski, Natalia Jankiewicz-Delgado i Nella Krawczyk zajęła 5. pozycję. Starsi koledzy i koleżanki (rocznik 2010) w składzie: Wojciech Ambroziak, Maria Urbanek, Lena Wieczorek i Jan Kotowoda zajęli 7. miejsce.

W stylu motylkowym w roczniku 2011 Nella Krawczyk zajęła 2. miejsce. Sukces młodszej koleżanki powtórzyła Lena Wieczorek (rocznik 2010), a wysokie miejsca zajęły Anna Sypniewska (5.) i Michalina Gałka (8.). W rywalizacji chłopców z rocznika 2011 3. był Tymon Sałkowski, a 5. Michał Maszewski.

W stylu dowolnym dziewcząt Lena Lasota (rocznik 2011) była 7., a w rywalizacji starszych pływaczek Maria Urbanek zakończyła wyścig na 50 metrów na 2. pozycji. Wysokie 6. miejsce zajęła Kamila Sałuda. Wśród chłopców Filip Rupiński (rocznik 2011) był 8.

W stylu klasycznym Helena Perka (rocznik 2011) zajęła 8. pozycję, rywalizację w roczniku 2010 wygrała Lena Wieczorek. Jan Kotowoda (rocznik 2010) zajął 9. miejsce.

Na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym Lena Lasota była 5. (rocznik 2011). Maria Urbanek zwyciężyła w rywalizacji rocznika 2010., Anna Sypniewska zakończyła rywalizację tuż za podium (4. miejsce). Na 50 metrów grzbietowym 3. był Tymon Sałkowski, 7. Filip Rupiński.

W kończących zawody wyścigach sztafet dziewczęta z UKS Nawa w składzie: Maria Urbanek, Lena Lasota, Lena Wieczorek, Karolina Leszczyńska, Nella Krawczyk i Nela Kania zajęły bardzo dobre 3. miejsce. Druga ekipa UKS w zestawieniu: Anna Sypniewska, Helena Perka, Kamila Sałuda, Maria Lendzion, Agata Rakieć i Barbara Golis zajęła 5. pozycję.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Skierniewicka Liga Siatkówki i Skierniewicka Liga...

Turniej Judo Akademii Sztuk Walki Tiger

Turniej ligi wojewódzkiej koszykarzy w kategorii...

Mecz III ligi piłki siatkowej

Kolejny wyrównany hit w lidze siatkarzy

Zimowa Edycja Skierniewickiej Szkolnej Ligi...

Piłkarskie emocje w żeńskim wydaniu. Dwa...

Piłkarze rozpoczęli halowy sezon 2021/2022

Rewelacyjne starty lekkoatletów. Przed nami zimowy...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA