Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Garnizonki” posiada w ośrodku odrębną salę dydaktyczną. Z dziećmi aktualnie pracują pedagodzy Anna Żaczkiewicz i Paulina Włoczkowska oraz pomoc opiekuna Ewa Murgrabia. Dyrektorem placówki jest Marta Lewandowska (wszystkie panie na zdjęciu z dziećmi).

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Garnizonki” posiada w ośrodku odrębną salę dydaktyczną. Z dziećmi aktualnie pracują pedagodzy Anna Żaczkiewicz i Paulina Włoczkowska oraz pomoc opiekuna Ewa Murgrabia. Dyrektorem placówki jest Marta Lewandowska (wszystkie panie na zdjęciu z dziećmi). (fot. Joanna Młynarczyk)

Przy Stowarzyszeniu „Wspólna Troska” w Skierniewicach działalność rozpoczął Terapeutyczny Punkt Przedszkolny „Garnizonki”. Dedykowany jest dzieciom niepełnosprawnym – głównie z autyzmem, zespołem Aspergera oraz posiadającym sprzężoną niepełnosprawność. Rekrutacja chętnych trwa.

Placówka terapeutyczna „Garnizonki” jest najmłodszym „dzieckiem” Fundacji Troska, działającej przy Stowarzyszeniu „Wspólna Troska” w Skierniewicach.

Kładziemy szczególny nacisk na pracę terapeutyczną, która ma na celu osiągnięcie jak największej samodzielności przez dziecko z potrzebami. Wiem, że w domach są dzieci, które potrzebują opieki i wsparcia specjalistów. U nas ją znajdą – podkreśla Marta Lewandowska, dyrektor Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Garnizonki”.

Placówka dedykowana jest dzieciom w wieku 3 – 6 lat, choć mogą korzystać z niej dzieci zarówno jeszcze młodsze, jak też starsze z odroczonym obowiązkiem szkolnym. Jedyny warunek, jaki kandydat musi spełnić to opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej z orzeczoną niepełnosprawnością.

Jak zapewnia dyrektor, placówka proponuje dzieciom terapię na bardzo wysokim poziomie.

Poza realizacją zaleceń poradni psychologiczno-pedagogicznej, dzieci są cały czas pod opieką pedagogów i specjalistów – m. in. mają dogoterapię (zajęcia z pieskami), w sali dostosowanej do ich potrzeb korzystają z tablicy interaktywnej z programem przeznaczonym dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz wielu innych pomocy i zabawek. Cały czas podczas pobytu dziecka w przedszkolu prowadzony jest trening samodzielności – nauka ubierania się, samodzielnego spożywania posiłków i korzystania z toalety.

Docelowo grupa będzie malutka.

Będzie liczyła do 5 osób – zapowiada Marta Lewandowska.

Choć dyrektor przyznaje, że fantastyczną sprawą jest przebywanie dzieci ze specjalnymi potrzebami z przedszkolakami zdrowymi w placówkach integracyjnych, to trzeba pamiętać, że dzieci autystyczne nie zawsze dobrze odnajdują się w takiej grupie.

Często potrzebują więcej spokoju, zorganizowanej przestrzeni i właściwej terapii. U nas mogą ją otrzymać. Z pedagogami i terapeutami pracują indywidualnie, co w większej grupie nie byłoby możliwe – podkreśla Marta Lewandowska.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~A. 1 8 dni temuocena: 100% 

  Brawo!

  odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Mleczarnia stawia na zielone projekty

Skierniewicka Liga Siatkówki i Skierniewicka Liga...

Turniej Judo Akademii Sztuk Walki Tiger

Turniej ligi wojewódzkiej koszykarzy w kategorii...

Mecz III ligi piłki siatkowej

Projekt „Malujemy sercem” na finiszu. Czas na...

Społeczna lodówka nikomu już nie służy

Rawianin producentem legendy polskiego hip-hopu...

Diety radnych w gminie Skierniewice w górę

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA