kryminalne

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 listopada 2021 | 14:18
Udostępnił auto pracownikowi. Dostał mandat

Policjanci z rawskiej drogówki ukarali mandatem właściciela busa za udostępnienie samochodu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania pojazdami. Poważniejsze konsekwencje grożą kierowcy. Za złamanie sądowego zakazu kierowania  grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed południem, 23 listopada 2021 roku patrol ruchu drogowego na drodze wojewódzkiej 725 w Krukówce zatrzymał do kontroli volkswagena lt.

– Samochodem kierował 32-letni mieszkaniec Rawy Mazowieckiej, który nie posiadał uprawnień do kierowania i obowiązywał go jeszcze 2-letni zakaz kierowania wszelkich pojazdów mechanicznych. Na miejscu pasażera, siedział właściciel auta, który był trzeźwy i ma prawo jazdy. Nie miał wiedzy, o tym, że jego pracownik nie posiada uprawnień – informuje mł. asp. Agata Krawczyk z Komedy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Właściciel auta został ukarany mandatem, za dopuszczenie osoby nie mającej wymaganych uprawnień do kierowania samochodem. Natomiast kierującemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz dalszy wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

 

Trzysta za użyczenie. Do pięciu lat za…

Zgodnie z art. 96 kodeksu wykroczeń właściciel, posiadacz lub użytkownik, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę nie mającą wymaganych uprawnień, bądź w nienależyty sposób zabezpiecza taki pojazd umożliwiając jego użytkowanie podlega każe grzywny w wysokości 300 zł.

Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego kierowca, który nie stosuje się do orzeczonego sądownie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Sąd orzeka również obligatoryjnie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Spotkanie robótkowe

Piątka najlepsza w powiatowym etapie piłkarskich...

Koncert „A ja wolę moją mamę”

Wystawa „Mamy Skierniewic”

Spektakl „Mały Książę”

Spotkanie z Małgorzatą Rosowską

Koncert „Chill, Cafe&Jam”

Bialski festyn z książkami [ZDJĘCIA]

Walczą o milion złotych. Nie tylko dla młodych...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA