Pływacy 16-letni z Marcinem Sarną podczas Zimowych Mistrzostw Polski juniorów w Gliwicach. (fot. UKS Nawa)

Pływacy UKS Nawa mają za sobą najważniejsze starty 2021 roku w krótkim basenie. Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów odbywały się w Lublinie, Gliwicach i Bydgoszczy. Łącznie w wydarzeniach wystąpiło jedenaścioro reprezentantów Skierniewic. Najbliżej medalu była Joanna Świderska, która na 4. pozycji ukończyła start na dystansie 200 metrów stylem motylkowym podczas krajowego czempionatu 16-latków.

W gliwickiej pływalni Olimpijczyk, w miniony weekend (10-12.12) toczyły się zmagania najlepszych w kraju juniorów 16-letnich.

– Trzydniowe zmagania z udziałem pięcioosobowej reprezentacji naszego klubu przyniosły znakomite rezultaty – zaznacza Marcin Sarna.

Joanna Świderska aż czterokrotnie kwalifikowała się na wyścigów finałowych. W swojej koronnej konkurencji 200 metrów stylem motylkowym awansowała do wyścigu medalowego z drugim czasem eliminacji. Udział w finale, poprawiając swój dotychczasowy rekord życiowy o ponad pięć sekund (2:19,42), zakończyła na pechowej 4. pozycji.

W swoich pozostałych startach Asia kończyła rywalizację z nowymi życiówkami plasując się w finałach A w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym na 6. pozycji zaś w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym na 8. miejscu. W konkurencji 200 metrów stylem zmiennym zajęła 3. trzecie w finale B.

Natalia Górska również czterokrotnie walczyła w popołudniowych finałach. W konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym w bezpośredniej walce medalowej uzyskując wynik życiowy (0:30,12) na mecie zameldowała się na 6. miejscu. W pozostałych startach uzyskiwała kwalifikacje do finałów B. W konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym zajęła 3. miejsce z wynikiem 1:05,78. W konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym 6. szóste (2:25,28). Wygrała finał B konkurencji 50 metrów stylem dowolnym z czasem 0:27,15. Dwukrotnym finalistą mistrzostw został Jakub Lesiński, który w konkurencjach stylu grzbietowego pewnie kwalifikował się do finałów B, aby zakończyć w nich rywalizację ma 8. miejscu na dystansie 200 metrów i 9. miejscu na dystansie 100 metrów.

Swoje starty, okraszone rekordami życiowymi, mają również za sobą Gracjan Kostański i Kamil Goździk. Gracjanowi, który poprawiając swój dotychczasowy wynik o ponad dwie sekundy, niewiele zabrakło do kwalifikacji finałowej w konkurencji 100 metrów stylem klasycznym (1:09,94). Kamil najwyżej został sklasyfikowany 17. miejscu w konkurencji 1500 metrów stylem dowolnym.

Reprezentanci UKS Nawa wzięli także udział w krajowych czempionatach rozgrywanych w Bydgoszczy i Lublinie. Więcej o mistrzowskiej rywalizacji w podsumowaniu wydarzeń z udziałem skierniewickich pływaków w kolejnym wydaniu (23.12) tygodnika Głos Skierniewic i Okolicy”.