Sport

Koszykówka

wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 grudnia 2021 | 22:14 komentarzy 1

Trzecioligowa Ósemka to w większości doświadczeni gracze, przy boku których zdolna klubowa młodzież ma wchodzić w świat seniorskiego basketu. (fot. Adam Michalski)

Trzecioligowa ekipa MKS Ósemka Skierniewice w niedzielę (19.12) w hali przy ulicy Tetmajera uległa MKK Interon Siejko Borucie Zgierz 55:90. Dla zespołu Łukasza Mąkolskiego była to pierwsza ligowa porażka, dla gości kolejne zwycięstwo w marszu do II ligi.

Niedzielny mecz w pierwszej kwarcie był zacięty i wyrównany co potwierdza wynik 21:21. Gospodarze rozpoczęli ustawieniu z młodziutkim Filipem Piechotą (rocznik 2006) na rozegraniu oraz z doświadczonymi Mariuszem Wójcikiem, Arturem Lewandowskim, Sebastianem Małkiem i Marcinem Żelisławskim w startowej piątce.

Goście mieli problem ze złapaniem właściwego rytmu głównie dzięki dobrej obronie Ósemki. Ciężar gry, po stronie gospodarzy, trzymał na swoich barkach doświadczony Mariusz Wójcik, a spokój w poczynania miejscowych wprowadził grający trener Łukasz Mąkolski. Mimo ambitnej postawy zespół ze Zgierza powiększał dystans punktowy, do przerwy było 27:40. Trzecia kwarta to cios za cios, a przed ostatnią odsłoną meczu przewaga zespołu ze Zgierza wynosiła 16 punktów. Ostania część spotkania pokazała dlaczego MKK Interon Siejko Boruta Zgierz to lider rozgrywek (6 zwycięstw, 0 porażek) i faworyt do awansu do II ligi. Słabnący z minuty na minutę gospodarze nie byli w stanie odeprzeć ataków gości w końcówce meczu przegrywając czwartą kwartę 10:29, a całe spotkanie 55:90.

– Wynik 90:55 to najmniejsza przewaga z jaką gracze lidera wygrali dotychczas rozegrane mecze ligowe – mówi Adrian El-Ward, prezes Ósemki. – W tym sezonie cele obu zespołów są zupełnie inne, Zgierz idzie po awans do 2 ligi, a pantery z Ósemki dopiero odbudowują seniorską koszykówkę w naszym mieście – dodaje.

Dla zespołu Łukasza Mąkolskiego najwięcej 19 punktów zdobył Mariusz Wójcik, 11 dorzucił Sebastian Małek, 8 Artur Lewandowski, młodzi zdolni gracze Ósemki nie punktowali, symbolicznie pojawiając się na parkiecie w starciu z liderem.

Kadrę Ósemki w sezonie 2021/2022 tworzą: Karol Aleksandrowicz (rocznik 2006), Filip Antosik (2005), Adrian El-Ward (1978), Igor Grzybowski (2006), Paweł Jaskuła (1980), Krzysztof Juźwiuk (2006), Artur Lewandowski (1985), Sebastian Małek (1992), Łukasz Mąkolski (1981), Filip Piechota (2006), Nikodem Tartanus (2005), Patryk Trębacz (2006), Mariusz Wójcik (1979), Jacek Zieliński (1980), Marcin Żelisławski (1981). Trener Łukasz Mąkolski.