Budżet obywatelski 2022: Rawianie wybrali nowoczesną bibliotekę

(Fot. Sławomir Burzyński)

W ratuszu podsumowano głosy oddane przez mieszkańców Rawy Mazowieckiej na projekty przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Bezapelacyjnie wygrał ten zgłoszony przez dyrektora biblioteki miejskiej. W sumie do realizacji trafi siedem projektów.

Zbigniew Pacho, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rawie Mazowieckiej ma powody do zadowolenia. Zgłoszony przez niego projekt do rawskiego budżety obywatelskiego uzyskał 4.957 głosów – najwięcej ze wszystkich – i „Nowoczesna biblioteka w Rawie Mazowieckiej” stanie się faktem.

– Chcemy kupić tablicę multimedialną do oddziału dla dzieci, a w naszej głównej siedzibie przy ulicy Wyszyńskiego stworzyć salę gier z dużym ekranem i konsolą, kupić też laptopa z rzutnikiem oraz nagłośnienie z mikserem. Robimy pikniki, ferie zimowe, spotkania otwarte i bardzo potrzebujemy dobrego nagłośnienia. Chcemy też iść w kierunku internetu – tłumaczy Zbigniew Pacho. – Oczywiście zachęcaliśmy czytelników, i nie tylko ich, do oddawania głosów na ten projekt i teraz wszystkim pięknie dziękuję – dodaje.

Głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego skończyło się 6 grudnia, a 13 podsumowano wyniki. Na 16 projektów oddano w sumie 27.339 głosów – do ratusza wpłynęło 6.212 kart do głosowania, z czego 148 było nieważnych (można było oddać maksymalnie 5 głosów).

– Mailem zagłosowało tylko kilkanaście osób, wszystkie pozostałe karty trafiły do urny w urzędzie, przeniesione przez głosujących. Nikt nie wysłał karty pocztą – mówi Cezary Wróbel, naczelnik wydziału organizacyjnego w rawskim ratuszu.

Projekty poddane pod głosowanie podzielone były na dwie grupy, te do realizacji w obszarze rewitalizacji miasta i poza tym obszarem. Bezapelacyjnie wygrał inwestycyjny projekt unowocześnienia biblioteki, w obu grupach zdobywając najwięcej głosów. W obszarze rewitalizacji będzie też realizowany projekt „Muzyczna jatka” (299 głosów) o wartości 10.500 złotych oraz „Koncert zespołu B&B Project” (303 głosy) w farze lub parkowej altanie – za 10.500 zł.

Poza obszarem rewitalizacji do wykonania zakwalifikowały się cztery propozycje. Wśród nich najwięcej, 3.909 głosów, oddano na projekt inwestycyjny „Poprawa bezpieczeństwa na terenie miasta Rawa Mazowiecka” – kupno za 45.000 złotych samochodu dla WOPR. W ogólnym rozrachunku zajął on drugie miejsce. Trzeci pod względem liczby oddanych głosów (3.879) był projekt inwestycyjny „ Rozwój infrastruktury na stadionie miejskim” wart 60.000 złotych.

Kolejne dwa do realizacji w przyszłym roku to: „Widzew bliżej” (3.781 głosów) w hali Millenium – za 13.500 złotych oraz „Piknik Sportowa Rawa” (3.439 głosów) na placu przy hali Tatar – za 31.500 złotych.

W sumie zadania z budżetu obywatelskiego będą kosztować 195.500 złotych.

Do realizacji nie weszło dziewięć projektów. Wśród nich przepadły „Strefy relaksu dla uczniów szkół podstawowych”, mające objąć cztery rawskie szkoły – ten projekt wywołał w internecie prawdziwą burzę. Zdobył 1.739 głosów, najwięcej wśród projektów, które odpadły.

Najmniej głosów (56) oddano na „Rawską Zakładową Ligę Mistrzów w halowej piłce nożnej” oraz na projekt „Letnia wyprawa rowerowa przez Ukrainę do miasta partnerskiego Nyirbator” – 86 głosów.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Zespoły Ósemki w mistrzostwach łódzkiego w...

Rowerzysta dostał 6 mandatów w trakcie jednej...

Już w niedzielę start skierniewickiej triady...

Na co wydadzą pieniądze?

Aż 43 medale judoków ze Skierniewic podczas XIV...

30-lecia Państwowej Straży Pożarnej w...

A może lato nad rawskim zalewem. Czy można...

Ruszyli w teren sprzątać gminę Skierniewice

Aleksander Cyboran