Decyzja radnych była jednogłośna.

Decyzja radnych była jednogłośna. (fot. Włodzimierz Szczepański)

W gminie Sadkowice powstanie publiczna komunikacja, a dokładniej autobusy szkolne będą zabierać nie tylko uczniów. Zmiana ma przynieść gminie oszczędności.

Na sesji Rady Gminy Sadkowice radni przyjęli uchwałę o organizacji publicznego transportu zbiorowego na terenie gminy. Samorząd jest organizatorem przewozów o charakterze publicznym. Na bazie autobusów szkolnych powstanie publiczna komunikacja.


– Dotychczas ogłaszaliśmy przetarg na przewóz i wybieraliśmy przewoźnika. Obecnie skorzystamy z oferty dopłaty do przewozów i biletów z Urzędu Wojewódzkiego. Zmieniła się bowiem stawka dopłaty z jednej złotówki do trzech złotych od kilometra. Przeliczyliśmy i skorzystamy z oferty. Nam przyniesie to miesięcznie około 10 tysięcy złotych oszczędności – mówi wójt Karolina Kowalska.


Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie. Jedynie padło pytanie o niedzielne kursy. Koszt organizacji transportu w dzień wolny okazał się jednak zbyt duży dla samorządu.


Będzie, aż 8 linii. Jak zapewnia wójt, wkrótce na przystankach pojawią się rozkłady jazdy. Pasażer chcąc skorzystać z autobusu będzie musiał zapłacić za bilet. Ile będzie wynosiła stawka? Jak usłyszeliśmy w skierniewickiego PKS, który obsługuje rejon Sadkowic ceny zostaną w najbliższych dniach ustalone. Od „Głosu” dowiedzieli się o uchwale radnych.

Sieć komunikacyjna w gminie Sadkowice


Lubania–Sadkowice przez Władysławów, Lubania–Sadkowice przez Trębaczew, Lubani szkoła–Lubania–szkoła przez Olszowa Wola, Lubania–Lubania przez Kłopoczyn, Sadkowice-Sadkowice przez Kaleń, Sadkowice-Sadkowice przez Szwejki Nowe

Materiał opublikowany (16.12) w "Głosie Rawy Mazowieckiej i Okolicy".

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA