Pierwszy rocznik, który kończy kierunek w klasie fotografii i multimediów w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 zostawi po sobie w szkole piękną pamiątkę w postaci sprzętu multimedialnego do szkolnej pracowni.

Pierwszy rocznik, który kończy kierunek w klasie fotografii i multimediów w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 zostawi po sobie w szkole piękną pamiątkę w postaci sprzętu multimedialnego do szkolnej pracowni. (fot. Joanna Młynarczyk)

Skierniewiczanie wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Urząd Wojewódzki w Łodzi z okazji święta funduszy europejskich. Nakręcili film, w którym pokazali, jak zmieniło się ich miasto dzięki funduszom europejskim. I wygrali!

Maturzyści z technikum fotografii i multimediów w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Skierniewicach nakręcili krótki film o swoim mieście. Promują w nim park miejski, zalew oraz muzeum historyczne, pokazując, jak zmieniły się te miejsca dzięki funduszom europejskim. Ich film wygrał w wojewódzkim konkursie. Telewizor 52 Cali, a także lampy błyskowe reporterskie, skaner do pozytywów i negatywów, monopod do kamery, rejestrator dźwięku, głośniki, akumulatory, baterie, torby fotograficzne – w sumie sprzęt o wartości 10 tys. złotych trafił już do szkoły. Oprócz sprzętu do wyposażenia szkolnej pracowni multimedialnej, uczniowie dostali aparaty instax dla siebie.

Doskonały prezent na święta, wyczekiwany bardzo długo, bo nagroda przyznana została już w połowie września, a dopiero teraz prezenty trafiły do szkoły

– mówi Michał Śmiechowski, nauczyciel w Mechaniku, pod okiem którego powstawał film.

Po powrocie ze zdalnej nauki, uczniowie będą mogli korzystać ze sprzętu.

Uatrakcyjni on lekcje, stworzy nam większe możliwości pracy – zwraca uwagę Michał Śmiechowski. – Co prawda ta klasa kończy już szkołę, ale dla młodzieży, która przyjdzie po wakacjach do pierwszej klasy otworzą się szerokie możliwości – dodaje nauczyciel.

Maturzyści przyznają, że po kilku latach nauki w klasie fotografii i multimediów skrystalizowały się ich plany zawodowe.

Nie szłam do szkoły z myślą, że będą fotografem, ale po praktykach, kursach zaczęłam odkrywać w sobie pasję fotografii – przyznaje Agnieszka, jedna z uczennic w ZSZ nr 2. – Na tyle ten kierunek mi się spodobał, że zaczęłam myśleć o otworzeniu po szkole własnego studia fotograficznego, a po maturze podejmę studia w tym kierunku – dodaje.

Przyszłam do tej klasy w ciemno, nikt nie wiedział jak będzie przebiegała nauka. Nie mieliśmy ani sprzętu, ani pracowni, dopiero w klasie II zaczęło się to powoli zmieniać – dodaje Ola, inna z uczennic.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Rowerzysta dostał 6 mandatów w trakcie jednej...

Na co wydadzą pieniądze?

30-lecia Państwowej Straży Pożarnej w...

A może lato nad rawskim zalewem. Czy można...

Kapliczkowym szlakiem (filmy)

Anastasia: Дякуємо за все, але...

Bialski festyn z książkami [ZDJĘCIA]

Na granicy polsko-ukraińskiej zaproponował jej...

Wielki dzień w życiu małych parafian z Rawki