z powiatu

Słupia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 stycznia 2022 | 09:17 komentarzy 1
Rada jednogłośnie poparł podwyżki dla wójta, radnych i sołtysów

Rada jednogłośnie poparł podwyżki dla wójta, radnych i sołtysów (fot. Beata Pierzchała)

Podwyżka dla wójtów to efekt zmian w ustawie o pracownikach samorządowych. Jednak jak pokazuje przykład gminy Słupia, zyska nie tylko wójt, ale także radni i sołtysi. Zwykły radny zarobi teraz trzy razy więcej niż dotychczas.

Podwyżki zarobków włodarzy gmin są regulowane przez ustawę o pracownikach samorządowych, która po ostatniej nowelizacji w październiku 2021 roku, narzuciła nowe standardy w wynagradzaniu wójtów. Ich pensja nie może być niższa niż 80 procent kwoty bazowej, która wynosi 17 420 zł brutto. W gminie Słupia zdecydowano, że wójt będzie otrzymywał właśnie tę najniższą stawkę.

Wynagrodzenie wójta Mirosława Matulskiego ustalono na 15 576 złotych brutto, w tym 8 200 zł to pensja zasadnicza (dotąd wynosiła 4 700 zł), 2 520 zł dodatek funkcyjny (dotąd 1 700 zł), 3 216 zł dodatek specjalny, który stanowi 30 procent sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (dotąd ten dodatek wynosił 1 920 zł) oraz dodatek za wysługę lat 1 640 zł, który stanowi 20 procent wynagrodzenia zasadniczego (dotąd 940 zł). Wójt otrzyma grudniową pensję wraz z wyrównaniem od 1 sierpnia. Uchwała dotycząca zmiany uposażenia wójta została przyjęta jednomyślnie.

Poważną podwyżkę odczują także radni gminy Słupia oraz sołtysi.

Sprawdź jakie diety będą mieli radni i sołtysi, szczegóły w papierowym "Głosie Skierniewic i Okolicy" z 5 stycznia 2022 r. 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Obserwator 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Posiedzenie Rady w Słupi powinno się odbywać przy pojedynczych stolikach tak jak w Godzianowie, a nie biesiadnie przy jednym stole jak u cioci na imieninach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA