W rolę Mikołaja wcielił się wójt Jeżowa, Mariusz Guzicki.

W rolę Mikołaja wcielił się wójt Jeżowa, Mariusz Guzicki. (fot. UG Jeżów)

Tuż przed świętami do domów stu mieszkańców gminy Jeżów dotarły prezenty, na ten cel wydano 40 tys. złotych. Resztę z 73 tysięcy dotacji z PFRON przeznaczono na zakup urządzeń i środków dezynfekujących.

Dzięki dotacji, którą gmina pozyskała z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych udało się przed samymi świętami przygotować i dostarczyć paczki świąteczne do najbardziej potrzebujących, niepełnosprawnych mieszkańców gminy. W paczkach znalazły się potrawy świąteczne, artykuły spożywcze z długim terminem ważności, owoce, artykuły chemiczne oraz środki ochrony osobistej. Dodatkowo najmłodsi mogli liczyć na pakiet słodkości. Przygotowano 100 paczek, w których znalazło się ponad 1,5 tony produktów.

– Każdy dostał wielkie pudło artykułów spożywczych, pudło chemii gospodarczej i kosmetyków, torbę słodyczy i torbę owoców – wymienia Bartłomiej Lipski, sekretarz gminy Jeżów. – Każda z przygotowanych paczek była personalizowana i dostosowana do wieku. Jeśli trafiała do kobiety, to wśród artykułów był na przykład lakier do włosów, a jeśli do mężczyzny to była pianka do golenia. Jeśli obdarowane było małe dziecko to w skład paczki wchodziły kosmetyki pielęgnacyjne, natomiast starsze otrzymały żele do kąpieli czy szampony. Każdy pakiet zawierał też środki dezynfekcyjne i maseczki.

Więcej na ten temat w pierwszym papierowym wydaniu "Głosu" w nowym roku, już 5 stycznia. 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA