Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 stycznia 2022 | 09:10 komentarzy 2
Zuzanna Denisiewicz w 2021 roku zdobyła aż sześć medali pływackich mistrzostw Polski.

Zuzanna Denisiewicz w 2021 roku zdobyła aż sześć medali pływackich mistrzostw Polski. (fot. UKS Nawa)

Pływacy i lekkoatleci ze Skierniewic święcili największe triumfy w minionym 2021 roku. Jedni i drudzy zdobywali medale mistrzostw Polski i przysporzyli kibicom wielu powodów do radości. W mijających 12. miesiącach działo się dużo i dobrze. Zapraszamy do lektury najnowszego wydania (5.01) tygodnika „Głos Skierniewic i Okolicy”, gdzie publikujemy subiektywne podsumowanie 2021 roku w skierniewickim sporcie.

Na początek sportowego 2021 roku duży wpływ miała pandemia. Ograniczenia spowodowały, że obiekty były zamknięte, a halowe rozgrywki wstrzymane. Sportowe życie wróciło do miasta pod koniec zimy. Wówczas podsumowano także 2020 rok. Najlepsi wybrani zostali Mateusz Bolimowski (sportowiec roku) i Jolanta Barska (trener roku).

Zdecydowanie największym sportowym wydarzeniem minionego roku było październikowe, pucharowe starcie w 1/16 Fortuna Pucharu Polski pomiędzy Unią Skierniewice i Lechem Poznań (0:2). Zespół Piotra Kocęby, a wcześniej Rafała Smalca w 2021 roku prezentował się znakomicie. Jako jedna z najmłodszych drużyn w lidze zakończył rundę tuż za podium, wywalczył awans do wspomnianej 1/16 Pucharu Polski i zapewnił sobie udział w wojewódzkim etapie kolejnych rozgrywek pucharowych. W pierwszej części roku po raz trzeci z rzędu zdobyła pucharowe trofeum w województwie.

W 2021 roku tradycyjnie nie zawiedli pływacy i pływaczki UKS Nawa, którzy podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich w Olsztynie zdobyli trzy medale. Z identycznym bilansem zakończyli start w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Drugą dyscypliną sportu, w której miasto Skierniewice święciło największe sukcesy w minionym roku była królowa sportu lekka atletyka. Podopieczni Jolanty Barskiej, Doroty Markowskiej i Joanny Korwek zdobyli trzy medale mistrzostw Polski. Miniony rok był obfitował także w sukcesy w sportach siłowych.

W 2021 roku pożegnaliśmy dwie wybitne osobowości świata sportu w mieście i regionie. W maju odszedł Janusz Urbański, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w LO im. Bolesława Prusa. Inicjator powstania Miejskiego Klubu Sportowego Ósemka Skierniewice, sekretarz Szkolnego Związku Sportowego. Wcześniej w styczniu zmarł Tadeusz Kruk, wieloletni działacz sportowy, kierownik Delegatury Skierniewce Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, Prezes Rady Powiatowej Ludowych Zespołów Sportowych.

Subiektywne podsumowanie 2021 roku w skierniewickim sporcie w najnowszym wydaniu (5.01) tygodnika „Głos Skierniewic i Okolicy”.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 16

 • 16
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Qw 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Lekkoataletyka :))) ludzie nie rozsmieszajcie mnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Nie lubię kopanej 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Datację zaraz dadzą i bańka na piłkę,a reszta...szkoda gadać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty...

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

Kolejne triathlonowe sukcesy skierniewiczan

MKS Ósemka ma aż czterech koszykarzy w szerokiej...

Deszczowe półfinały piłkarskiego Turnieju o...

American dream Jana Michalaka

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA