Łyżwiarze krótko cieszyli się z uroków lodowiska. Ocieplenie spowodowało, że zostało zamknięte. Jest szansa, że w piątek będzie ponowie czynne.

Łyżwiarze krótko cieszyli się z uroków lodowiska. Ocieplenie spowodowało, że zostało zamknięte. Jest szansa, że w piątek będzie ponowie czynne. (fot. UM)

Nie mają szczęścia miłośnicy szaleństw na łyżwach. W sezonie 2020/2021 lodowisko przy ulicy Szarych Szeregów było nieczynne. Kilka dni po otwarciu, w grudniu 2021 zostało zamknięte. Tym razem powodem nie była pandemia, a warunki pogodowe.

Uroczyste otwarcie lodowiska przy ulicy Szarych Szeregów odbyło się w połowie grudnia 2021 roku (17.12). Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, były fajerwerki oraz wizyta prezydenta, który życzył użytkownikom udanego sezonu na łyżwach. Radość miłośników szaleństw na lodowej tafli trwała krótko. Warunki pogodowe zmusiły organizatorów do zamknięcia obiektu.

– W Trzech Króli lodowisko na pewno będzie nieczynne. Wydaje mi się, że najwcześniej uruchomimy je w piątek (7.01) – mówi Tomasz Przybysz, prezes Pływalni Miejskiej, zarządcy obiektu.

W sezonie 2020/2021 lodowisko nie doczekało otwarcia. Wówczas w listopadowym komunikacie pływalni mogliśmy przeczytać, że w związku z sytuacją epidemiologiczną sezon 2020/2021 na lodowisku w grudniu nie rozpocznie się. Nie rozpoczął się w grudniu, a także w kolejnych zimowych miesiącach.

Z wielką pompą rozpoczął się kolejny sezon 2021/2022. Jednak, po kilku dniach został zawieszony. Tym razem nie pandemia, a warunki atmosferyczne stanęły na przeszkodzie, by trwał.

– Niestety kiedy temperatura rośnie i osiąga poziom 5 stopni nie jesteśmy w stanie odpowiednio przygotować lodowiska – twierdzi Tomasz Przybysz. – Często bywa tak, że kiedy wieje, pada, czy świeci słońce zmuszeni jesteśmy zamknąć obiekt nawet gdy temperatura powietrza jest niższa niż 5 stopni. Nie jesteśmy wówczas w stanie zapewnić odpowiednio niskiej temperatury tafli – dodaje.

Zarządca obiektu widzi jedno rozwiązanie, które spowodowałoby, że bez względu na warunki, obiekt służyłby łyżwiarzom przez całą zimę.

– Żebyśmy mogli gościć łyżwiarzy na lodowisku przez cały sezon zimowy konieczne jest zadaszenie obiektu –zauważa.

Tymczasem na odsiecz łyżwiarzom zmierza aura. Zapowiadane ochłodzenie stanowi szansę na to, by w piątek (7.01) obiekt został ponownie otwarty.

Gdy aura nie płata figli, lodowisko w sezonie zimowym 2021/2022 otwarte jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-21.45 (przerwa techniczna w godzinach 15.00-16.00) oraz w soboty i niedziele w godzinach 9.00-21.45 (przerwa techniczna w godzinach 15.00-16.00).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 15

 • 13
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

5Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Qw 5 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Powstają boiska bo piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportu. Wsiadź w samochód jedź do warszawy tam masz lodowiska... i nie strzęp pyska

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~hah 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

  To "Q", to od qulturalny? Pograć w piłkę też można w Warszawie geniuszu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mik 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Więcej to lodowisko będzie nieczynne niż czynne czas pomyśleć o krytym całkowitym lub zadaszeniu tego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~hokeista 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

  Racja, od wielu lat jedyne w co się inwestuje to jest piłka nożna. A przepraszam. Zbudowano (za ile, 5 milionów?) nowoczesne boisko do hokeja na trawie. Może da się je zimą na lodowisko przerobić.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~PRL_RP 1 7 miesięcy temuocena: 92% 

  Co roku jest ten sam problem... Lodowisko jest otwierane, ale nieczynne... Dlaczego nie można zaplanować krytego obiektu? Co komu przeszkadzało lodowisko na Pomologicznej? W tym mieście prędzej powstanie kolejne boisko... A to dobrze, bo Skierniewice stanowią podstawę naszej kadry narodowej, która co tu dużo mówić od lat jest niepokonana na świecie... [w tym zdaniu jest sarkazm i wyolbrzymienie, to tak dla tych co czytają jak stoi]

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty...

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

Kolejne triathlonowe sukcesy skierniewiczan

MKS Ósemka ma aż czterech koszykarzy w szerokiej...

Deszczowe półfinały piłkarskiego Turnieju o...

American dream Jana Michalaka

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA