To kolejny sukces uczennicy sadkowickiej szkoły. Jej wychowankowie mogą liczyć na zaangażowanie kadry.

To kolejny sukces uczennicy sadkowickiej szkoły. Jej wychowankowie mogą liczyć na zaangażowanie kadry. (Fot. ZSSadkowice)

Koncert laureatów w Teatrze Muzycznym w Łodzi zorganizowano z okazji 80-tej rocznicy powstania Armii Krajowej. Wśród wykonawców i nagrodzonych utalentowana uczennica Zespołu Szkół w Sadkowicach.

W poniedziałek (10.01) Gabriela Madejska wstąpiła w koncercie laureatów I Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Nasza radość i duma” z okazji 80 rocznicy powstania Armii Krajowej.


– Zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Trzeba podkreślić, że Gabrysia jest dopiero w czwartej klasie. Przed nią wiele wspaniały wyzwań – Beata Pakuła, nauczycielka z Zespołu Szkół w Sadkowicach, która przygotowywała uczennicę do konkursu, mówi z dumą o swojej podopiecznej.


Konkurs odbył się w dwóch etapach. Najpierw wysłano do komisji nagrania. Z Zespołu Szkół w Sadkowicach startowała trójka uczennic. Gabriela Madejska pod opieką nauczycielki Beaty Pakuły przygotowała piosenkę „Co to jest Niepodległość”. Jej wykonanie urzekło jury konkursu. Koncert laureatów w Teatrze Muzycznym w Łodzi był zwieńczeniem tego przedsięwzięcia.


– W Łodzi Gabrysia zaśpiewała utwór „Biały krzyż” – dodaje nauczycielka.


Organizatorem konkursu był Społeczny Komitet Obchodów 80. Rocznicy Utworzenia Armii Krajowej przy wsparciu Stowarzyszenia „Słowo i muzyka u Jezuitów” we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli oraz Zespołem Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi.


 

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 21

 • 21
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA