z powiatu

Godzianów

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2022 | 12:36 komentarzy 2
Radni jednomyślnie podjęli decyzję w sprawie ustalenia nowej pensji dla wójta oraz podwyższenia diet radnych i sołtysów.

Radni jednomyślnie podjęli decyzję w sprawie ustalenia nowej pensji dla wójta oraz podwyższenia diet radnych i sołtysów. (fot. Beata Pierzchała)

Większymi dochodami w 2022 roku w gminie Godzianów będzie się mógł pochwalić nie tylko wójt Andrzej Mozga, ale także gminni radni, którzy zarobią średnio o 20 procent więcej oraz sołtysi, którzy za każde posiedzenie rady, w którym wezmą udział, otrzymają o 60 złotych więcej.

Samo wyrównanie dla wójta za pięć miesięcy ubiegłego roku wyniosło ponad 33 tysiące złotych. To efekt nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych, która zakłada podniesieni minimalnej kwoty zarobków wójtów do poziomu 8 200 zł brutto. Ta zmiana pociąga za sobą zwiększenie wszystkich dodatków, z których jest wyliczana pensja gminnych włodarzy. Andrzej Mozga, wójt gminy Godzianów, będzie otrzymywał co miesiąc pensję o 6 616 zł brutto wyższą.

Po zaakceptowanej jednogłośnie podwyżce wójt Godzianowa zarabia 15 576 złotych brutto. Na taką kwotę składa się wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 8 200 zł (było 4 500 zł), dodatek funkcyjny 2 520 zł (było 1 700 zł), dodatek specjalny 3 216 zł (było 1860 zł) oraz dodatek za wysługę lat 1 640 zł (było 900 zł). Poprzednia pensja wójta Mozgi była ustalona w 2018 toku tuż po wyborach.

Radni, również jednogłośnie, zdecydowali o podwyżkach diet dla siebie. Od stycznia obowiązuje już nowy system nagradzania.

Więcej o podwyżkach płac samorządowców w gminie Godzianów w papierowym wydaniu "Głosu" z 13 stycznia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Franek. 1 ponad rok temu

  Bogatemu wszystko wolno. Co wolno wojewodzie to...........!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~andek 0 ponad rok temuocena: 100% 

  to jest kpina z mieszkańców....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA