Policja poszukuje świadków.

Policja poszukuje świadków. (fot. arch.)

AKTUALIZACJA. Policjanci z Rawy ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło (11.01) około godz. 7.40 na oznakowanym przejściu na ulicy Krakowskiej na wysokości galerii handlowej. Kierująca samochodem odjechała z miejsca po tym, jak małoletnia zapewniła ją, że nic się nie stało. Niestety, później nastolatka źle się poczuła i trafiła do szpitala. O kwalifikacji zdarzenia na wypadek lub kolizję zadecydują obrażenia ciała dziewczyny.

Jak informowaliśmy we wtorek (11.01) …

– Kobieta kierująca samochodem osobowym potrąciła nastolatkę przechodzącą przez pasy, po czym zapytała czy nic się nie stało i odjechała. Poszukujemy osób, które widziały to zdarzenie lub są w posiadaniu nagrań z wideorejestratorów w swoich samochodach. Prosimy o kontakt kierującą autem – informowała  mł. asp. Agata Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Tymczasem zaszły nowe okoliczności. Nastolatka trafiła do szpitala. Policjanci dotarli do kierującej…

Jak ustali funkcjonariusze. 16-letnia dziewczyna przechodziła przez oznakowane przejście, kiedy była już na drugim pasie ruchu, została uderzona przez samochód osobowy, jadący w kierunku centrum miasta. 16-latka upadła na ulicę. Kierująca samochodem kobieta zatrzymała się i zapytała czy nic się dziewczynie nie stało. Gdy małoletnia zapewniła ją, że wszystko jest dobrze, kobieta odjechała.

–  Niestety, nie wymieniły się danymi osobowymi. Małoletnia nie zapamiętała marki pojazdu ani numeru rejestracyjnego. Nieco później nastolatka źle się poczuła i trafiła do szpitala. W miejscu, gdzie doszło do potrącenia nie ma monitoringu, który mógłby pomóc w ustaleniu okoliczności. Najbliższa rodzina dziewczyny również poszukiwała świadków na portalach społecznościowych. To właśnie do nich zgłosił się znajomy, który zapisał numer rejestracyjny pojazdu. Policjanci pojechali do kierującej, która potwierdziła całe zdarzenie. Była to 24-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego. Wyjaśniła funkcjonariuszom, że do potrącenia doszło z uwagi na śliską nawierzchnię, gdyż nie zdążyła wyhamować – informuje mł. asp. Agata Krawczyk.

 Kwalifikacja zdarzenia zależna będzie od obrażeń ciała jakie nastolatka odniosła w wyniku potrącenia. Jeżeli biegły stwierdzi, że obrażenia są poniżej dni 7, to sprawa trafi do sądu, gdzie zgodnie z nowymi przepisami kierującej grozi kara nawet do 3.000 złotych. Natomiast jeżeli będą to obrażenia powyżej dni 7, to mieszkanka powiatu tomaszowskiego usłyszy zarzut przestępstwa spowodowania wypadku, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

– Przypominamy, że kierujący pojazdem (z wyłączeniem kierującego tramwajem) zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście – dodaje Agata Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej.

Jak prawidłowo zachować się podczas zdarzenia drogowego?

WYPADEK DROGOWY (są zabici lub ranni)

 • zabezpiecz miejsce zdarzenia
 • nie usuwaj żadnego z pojazdów z miejsca zdarzenia, nie przemieszczaj ich
 • oceń liczbę osób rannych i ich obrażenia
 • wezwij służby ratownicze i Policję
 • udziel pierwszej pomocy poszkodowanym
 • pozostań na miejscu wypadku do przyjazdu Policji

KOLIZJA DROGOWA  (nie ma osób zabitych i rannych)

 • Zabezpiecz miejsce zdarzenia, np. trójkąt ostrzegawczy.
 • Usuń pojazd (y) z miejsca zdarzenia, jeśli stoi w takim miejscu, że mogą zagrażać bezpieczeństwu w ruchu lub ruch ten utrudniać.
 • Jeżeli nie ma wątpliwości co do sprawcy, możesz nie wzywać Policji. Wezwij Policję zawsze, gdy zachodzi podejrzenie, że jeden z kierowców jest nietrzeźwy.
 • Na żądanie innej osoby uczestniczącej w zdarzeniu podaj jej swoje dane personalne, dane właściciela pojazdu i ubezpieczyciela, z którym zawarta jest umowa ubezpieczenia OC.
 • Jeśli na miejscu nie było Policji to sprawca może sporządź oświadczenie o zdarzeniu drogowym, które stanie się później podstawą do dochodzenia roszczeń z polisy OC przez poszkodowanego. Można użyć gotowego formularza lub sporządź je samemu. W takim przypadku pamiętać należy, że w oświadczeniu należy zamieścić: dane osób uczestniczących w zdarzeniu, dane pojazdów, nazwę ubezpieczyciela oraz pełny nr polisy OC i okres jej obowiązywania, szczegółowy opis przebiegu zdarzenia, opis uszkodzeń pojazdów.
 • O ile to możliwe wykonaj za pomocą telefonu komórkowego kilka zdjęć miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów.
Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 15

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

5Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~hera-68 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

  niestety tamtedy chodze do pracy i przed godzina 8 rano cuda sie dzieja na rondzie jest wielu kierowcow ktorzy zdazom do pracy na8 bo wyjechali za 5 osma

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Rosman 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Centrum miasta, strefa handlu, a policja szuka swiadkow najlepiej z nagraniem. Wiadomo miasto monitorowane. Z otwartym piwem albo bez masekczki 3 krokow sie nie.zrobi i mundurowi juz sa . Moze ktos akurat obserwowal gniazdujace wrony na drzewach i to nagral.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~14 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Tak czy inaczej nie chroni do kierowcę przed karą do jest ucieczka z miejsca wypadku gratuluję

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Kierowca 2 6 miesięcy temuocena: 69% 

  To że piesi mają pierszeństwo to nie znaczy że w każdej chwili mogą wejść na pasy Niech trochę zwolnią obejrzą w prawo i lewo A wchodzą prosto Pod nadjeżdżające auto Jestem już koło ma pasach a pieszy wpada na auto to raczej tak nie powinno być Trochę rozwagi piechurze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~55 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Piesi mają pierwszeństwo, ale jak to się ma do tego, ze przechodza na pasach ze suchawkami i telefonem w łapie??? Nie patrząc cy coś jedzie czy nie... A po drugie, w okolicy świateł na Kościuszki już którys raz z kolei wychodzi nagle na ulice starszy facet, z torbami. Patrzy czy coś jedzie, i już jest na drodze...Na to nikt nie patrzy, że jest zagrozeniem dla ruchu...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty...

Mazowsze zdało egzamin

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

Projekt "Ukrzesłowienie" w Białyninie

Kolejne triathlonowe sukcesy skierniewiczan

MKS Ósemka ma aż czterech koszykarzy w szerokiej...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA