Klasyk i Zespół Szkół nr 3 to najlepsze szkoły w mieście

(fot. Joanna Młynarczyk)

Według najnowszego rankingu Perspektyw, Klasyczne Liceum Ogólnokształcące okazało się najlepszą wśród szkół średnich w Skierniewicach, czwartą w województwie łódzkim i pięćdziesiątą pierwszą w Polsce. Technikum w Zespole Szkół nr 3 w Skierniewicach, na 500 ocenionych szkół, znalazło się na 84 miejscu w kraju.

Klasyczne Liceum Ogólnokształcące jest najlepszą szkołą w mieście wśród szkół średnich. Już po raz siódmy otrzymało Złotą Tarczę. Jest też czwartą szkołą w województwie łódzkim oraz pięćdziesiątą pierwszą w Polsce.

Na ranking patrzymy w kategoriach potwierdzenia tego, że pracujemy bardzo dobrze – mówi ks. Piotr Karpiński, dyrektor Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego w Skierniewicach. – To ogromny sukces młodzieży i nauczycieli. W całym województwie wyprzedziły nas tylko szkoły, z którymi nie mieliśmy szans, jak słynne liceum Kopernika w Łodzi czy szkoły związane z ośrodkami akademickimi, gdzie uczą wykładowcy wyższych uczelni. W rankingu jesteśmy zaraz za nimi, na czwartym miejscu – dodaje ks. dyrektor.

Na tysiąc ocenionych, na 219 miejscu uplasowało się Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Skierniewicach i tym samym otrzymało Srebrną Tarczę. W roku ubiegłym szkoła była na 255 miejscu.

Wśród techników, technikum w Zespole Szkół nr 3 w Skierniewicach znalazło się na 84 miejscu, zdobywając Złotą Tarczę. W roku 2021 była to 94. pozycja.

Jest z czego się cieszyć, to ogromny sukces zespołowy – komentuje Dorota Klucznik, dyrektor w ZS nr 3. – Szczególnie, że w technikum parametrów branych pod uwagę w budowaniu rankingu jest więcej, bo to nie tylko wyniki matur, ale też wyniki egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie oraz sukcesy podczas olimpiad – zwraca uwagę.

 

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 13

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Dera 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

  Gratulacje dla obu szkół.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty...

Mazowsze zdało egzamin

Anna Kłosińska finalistką konkursu trójskoku...

Rusza Puchar Polski edycja 2022/2023

Pływaczka Alicja Rodziewicz w europejskiej...

Piłkarska młodzież rozpoczęła przygotowania do...

Projekt "Ukrzesłowienie" w Białyninie

Kolejne triathlonowe sukcesy skierniewiczan

MKS Ósemka ma aż czterech koszykarzy w szerokiej...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA