Minister zdrowia: wprowadzamy pracę zdalną w urzędach

(fot. ministerstwo zdrowia/gov)

Minister zdrowia poinformował o wprowadzeniu pracy zdalnej w administracji publicznej. Samorządy w powiecie skierniewickim w najbliższych dniach będą próbowały dostosować działania.

Informacja pojawiła się podczas porannej konferencji ministra zdrowia, na której podano liczbę zakażonych. Nowe, potwierdzone przypadki przekroczyły 30 tys.

W miarę możliwości pracę starają się dostosować samorządy w mieście oraz gminach.

– Czekamy na rozporządzenie rządu dotyczące obowiązkowego przejścia administracji publicznej na pracę zdalną, oczywiście jeżeli będzie trzeba dostosujemy się – mówi Arkadiusz Kopczewski z biura prasowego Urzędu Miasta Skierniewice. – Myślę natomiast, że wydziały obsługujące bezpośrednio mieszkańców będą pracować bez zmian, stacjonarnie. Jednak więcej na ten temat będę mógł powiedzieć jutro – słyszymy.

Starostwo powiatowe przyznaje, że od początku pandemii przygotowane jest w tej kwestii i nie będzie zastosowanych więcej zmian.

– Na parterze działa biuro interesantów i w tym miejscu rozpatrywanych jest najwięcej spraw. Wszyscy pracownicy pracują stacjonarnie i w tej kwestii nie zamierzamy nic zmieniać – mówi Mirosław Belina, starosta powiatu skierniewickiego.

Tuż po konferencji zebranie w tej kwestii odbył Jan Słodki, wójt gminy Głuchów z kierownikami referatów.

Będziemy chcieli ograniczyć poruszanie się interesantów wyłącznie do parteru w urzędzie. Nie jest to dobry moment, bo właśnie odwiedza nas dużo mieszkańców, którzy dopytują o kwestie związane z wnioskami osłonowymi.

Jan Słodki, wójt gminy Głuchów

Na wspomnianym parterze pojawiła się już specjalnie dedykowana urna, do której zainteresowani mogą wrzucać swoje sprawy. A tych pewnie znów pojawi się więcej w pierwszych dniach lutego, kiedy rolnicy będą mogli składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego.

– Nie zamkniemy się kompletnie na trzy spusty, ale apelujemy do mieszkańców, aby przychodzili do urzędu tylko w pilnych sprawach – dodaje wójt Głuchowa.

Zmiany chce wprowadzić urząd gminy Nowy Kawęczyn. W pokojach, gdzie pracuje więcej niż jeden pracownik zostanie wprowadzony system rotacyjny.

– W ten sposób chcemy uniknąć masowej kwarantanny – przekonuje Włodzimierz Ciok, wójt gminy Nowy Kawęczyn.

współpraca: Joanna Młynarczyk

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Mistrzuniuuu 2 ponad rok temuocena: 86% 

  Jeśli nic nie robią te osoby to idź Szanowny Panie użytkowniku -fr i bądź urzednikiem przez jeden dzień. Ludzie nie potrafią wypełniać najprostszych druków, często przychodzą zaniedbani , mało przyjemnie pachnący z centymetrowym brudem za paznokciamido a urzędnik musi się z takimi ludźmi obchodzić jak z jajkiem bo jak coś nie daj Boże się powie to od razu skargi. Bardzo dobry krok ograniczyć to wchodzenie do urzędu bo pomimo, że są zakazy to ludzie pchają się na potęgę z blachymi sprawami.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~fr 1 ponad rok temuocena: 71% 

  Nosz k...a, nie dość, że nic nie robią na siedząco, to teraz nicnierobienie będzie na leżąco.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z powiatu

Pierwsza komunia święta w Słupi

Bezpieczeństwo i Dzień Dziecka w centrum uwagi

Łódzkie dla młodych

Dzień Dziecka w Miedniewicach

Wege grill i inne atrakcje na Warszawskiej

Radny z Bolimowa kłamcą lustracyjnym

Yakuza nie dostała kasy i nie zgadza się z...

30-lecie OSP Jasienin

Pierwsza komunia święta w Pszczonowie

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA