Sport

Pozostałe

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 stycznia 2022 | 19:11 komentarzy 2
Ludzie sportu z terenu powiatu skierniewickiego spotkali się podczas uroczystego podsumowania 2021 roku, które w niedzielę (23.01) odbyło się w skierniewickim starostwie.

Ludzie sportu z terenu powiatu skierniewickiego spotkali się podczas uroczystego podsumowania 2021 roku, które w niedzielę (23.01) odbyło się w skierniewickim starostwie. (fot. Adam Michalski)

Miniona niedziela (23.01) była wyjątkowa dla przedstawicieli sportu z powiatu skierniewickiego. W sali konferencyjnej starostwa odbyło się uroczyste podsumowanie 2021 roku w sporcie na terenie powiatu. Wręczono nagrody drużynom oraz sportowcom. Nie zabrakło także wyróżnień i pamiątkowych medali za zasługi dla lokalnego sportu.

Uroczystość zgromadziła w starostwie przedstawicieli władz gminnych oraz środowiska sportowego. Jako pierwszy głos zabrał starosta Mirosław Belina, który przywitał gości oraz wspomniał wspaniałą postać świata sportu w powiecie, Tadeusza Kruka. Wieloletni wiceprezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej, od 2019 roku kierownik skierniewickiej delegatury Łódzkiego Związku Piłki Nożnej oraz Prezes Rady Powiatowej Ludowych Zespołów Sportowych zmarł w 2021 roku. Uczestnicy uczcili pamięć o wybitnej postaci symboliczną minutą ciszy.

Później przyszedł czas na główną część wydarzenia, które swoimi występami ubarwił Dariusz Machowski.

Jako pierwsza nagrodę otrzymała drugoligowa drużyna pań UKS Agaris Maków, która w sezonie 2020/2021 wygrała rozgrywki II ligi kobiet. To był historyczny sukces, a tenisowe stowarzyszenie z Makowa reprezentowały: Anna Kujawiak, Anna Caban, Diana Wrzosek, Monika Jacczyk i Marta Stopińska.

Inną sportową ekipą z powiatu, która została wyróżniona była drużyna Klubu Sportowego Jutrzenka Drzewce, która po raz pierwszy w historii działalności LZS jako reprezentant powiatu skierniewickiego wystąpiła w najwyższej klasie rozgrywkowej województwa łódzkiego. Grając w 4 lidze w sezonie 2020/2021 zajęła 15 miejsce na 20 drużyn z dorobkiem 30 pkt.

Nagrodę otrzymał także Tadeusz Grotkowski za szczególne zasługi w upowszechnianiu turystyki i rekreacji poprzez organizacje rajdów rowerowych.

Pamiątkowe medale z okazji 75-lecia Ludowych Zespołów Sportowych otrzymali: Edward Lipiński, Marian Belta, Monika Otyńska, Dariusz Sztocki, Zbigniew Kargiel, Przemysław Kozłowski, Marian Nowak, Paweł Wojciechowski, Kinga Zbudniewek, Krzysztof Supera, Robert Duda, Edward Rosa, Krzysztof Lorenc i Ewa Ulanowska.

Po kolejnej przerwie na artystyczną część wydarzenia nagrody otrzymali przedstawiciele młodego pokolenia sportowców oraz najlepsi w powiecie w 2021 roku.

Więcej o wydarzeniu w najnowszym wydaniu (27.01) tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Kuba 2 3 miesiące temuocena: 100% 

  Młodzi, Piękni i Zdrowi!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Anna 1 3 miesiące temuocena: 60% 

  A maseczki nie obowiązują ??????????)?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Piątka najlepsza w powiatowym etapie piłkarskich...

Sześć medali pływaków UKS w prestiżowych...

Wyścig Trzech Lilii, dziecięce ściganie

Sześć prób na inaugurację sezonu. W niedzielę...

Trwa lekkoatletyczny cykl na obiekcie, który jest...

Piątka najlepsza w czwórboju lekkoatletycznym

Wyścig Trzech Lilii tylko jednodniowy

Drużynowa lekka atletyka na stadionie przy ulicy...

Siatkarski Memoriał im. Wojciecha Skrzypińskiego

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA