Chętni do udziału w projekcie „Lokalny Animator Sportu” w ramach programu Sport Wszystkich Dzieci muszą się śpieszyć. Termin składania wniosków upływa w poniedziałek 31 stycznia.

Chętni do udziału w projekcie „Lokalny Animator Sportu” w ramach programu Sport Wszystkich Dzieci muszą się śpieszyć. Termin składania wniosków upływa w poniedziałek 31 stycznia. (fot. Adam Michalski)

Minister Sportu i Turystyki ogłosił nabór wniosków na realizację w 2022 roku programu Sport Wszystkich Dzieci. Budżet jest rekordowy, wynosi prawie 67 mln złotych. To o ponad 8 mln zł więcej niż w 2021 roku.

W latach 2015-2021 na realizację zadań w ramach programu Sport Wszystkich Dzieci Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło kwotę w wysokości blisko 362 mln zł. Program Sport Wszystkich Dzieci jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Kwota do rozdysponowania w naborze to 66,9 mln zł., a nabór dotyczy trzech zadań. Pierwsze to projekt „Lokalny Animator Sportu”. Na ten cel ma zostać przeznaczone 21 mln zł. Termin składania wniosków upływa 31 stycznia. Termin rozpatrzenia wniosków to 21 lutego.

Drugie zadanie to Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Tu pula wynosi 15,9 mln zł. Termin składania wniosków minie 18 lutego. Termin rozpatrzenia wniosków to 20 kwietnia. Trzecim zadaniem jest wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe. Pula wynosi 30 mln zł. Termin składania wniosków mija 18 lutego. Termin rozpatrzenia wniosków to 31 marca.

Program Sport Wszystkich Dzieci ze względu na swoją specyfikę adresowany jest do uczniów szkół różnych szczebli edukacyjnych, a w szczególności do uczniów szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również do klubów i organizacji sportowych.

Założeniem programu jest powszechne uczestnictwo dzieci i młodzieży w podstawowych obszarach kultury fizycznej.

Głównymi celami programu są: upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej i promocja zdrowego i aktywnego stylu życia.

Zadanie „Lokalny Animator Sportu” adresowane jest do podmiotów, które w ramach swojej podstawowej działalności statutowej realizują zadania w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży o zasięgu ogólnopolskim, w tym do państwowych instytutów badawczych.

Zadanie „Wspieranie organizacji imprez sportowych dla dzieci i młodzieży” adresowane jest do podmiotów, które w ramach swojej podstawowej działalności statutowej realizują zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej, w szczególności do polskich związków sportowych, podmiotów ponadregionalnych i ogólnopolskich.

Zadanie „Wspieranie projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe” może być realizowane przez polskie związki sportowe, Polski Komitet Olimpijski oraz państwowe instytuty badawcze.

Więcej na ten temat w wydaniu tygodnika "Głos Skierniewic i Okolicy" z 3 lutego.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Zespoły Ósemki w mistrzostwach łódzkiego w...

Już w niedzielę start skierniewickiej triady...

Aż 43 medale judoków ze Skierniewic podczas XIV...

Pierwszy etap biegowej triady 2022 roku

Piłkarskie derby regionu

Mecz I ligi wojewódzkiej trampkarzy

Czwartki Lekkoatletyczne

Macovia Maków mistrzem A Klasy i z awansem do...

Rajd Wiosny rozpoczął sezon 2022