Zanim obrazy zostaną sprzedane można je oglądać na wystawie w holu CKiS. Jej otwarcie z udziałem małych i dorosłych artystów odbyło się w piątek (21.01)

Zanim obrazy zostaną sprzedane można je oglądać na wystawie w holu CKiS. Jej otwarcie z udziałem małych i dorosłych artystów odbyło się w piątek (21.01) (Fot. CKiS)

Siedem artystek wraz z dziećmi z siedmiu skierniewickich przedszkoli wzięło udział w artystycznym projekcie „Malujemy sercem”, zainicjowanym przez Dorotę Remiszewską, nauczycielkę z Przedszkola nr 13. Namalowane obrazy trafiły już na licytację wielkiej orkiestry, ale zanim zostaną sprzedane można je oglądać na wystawie w CKiS przy ul. Reymonta 33.

Od wielu tygodni, pod kierunkiem malarzy profesjonalistów, przedszkolaki malowały obrazy. W efekcie powstało szesnaście prac, które trafiły na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prowadzona jest ona na Allegro, a obrazy cieszą się sporym zainteresowaniem.

Do końca tygodnia można je oglądać na żywo na wystawie w holu Centrum Kultury i Sztuki.

Z kolei w Akademii Twórczości można oglądać wystawę prac przedszkolaków z Trzynastki, inspirowanych twórczością Mariana Dudka, artysty pochodzącego z Rzędkowa Starego pod Skierniewicami.

Takiej wystawy prac dzieci wzorowanych na dziełach malarzy jeszcze nie mieliśmy – przyznaje Małgorzata Lipska-Szpunar. – Niewiele prac artysty zachowało się do dnia dzisiejszego, bowiem większość znajduje się w rękach prywatnych. Wykonane w stylu Salvadora Dali, w końcówce lat dziewięćdziesiątych i na początku dwutysięcznych sprzedawały się bardzo dobrze, bo były inne niż wszystkie

– dodaje kierująca Akademią.

Wykonane przez najmłodszych prace trafią do sponsorów i partnerów akcji „Malujemy Sercem”, oryginalne obrazy Mariana Dudka można będzie oglądać do końca lutego.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Ruszyli w teren sprzątać gminę Skierniewice

OSP Miedniewice doczekało się wozu strażackiego

Wstęga przecięta! Hala sportowa w Michowicach...

Pierwsza Komunia Święta w Lipcach Reymontowskich

Niemcy przywieźli do Skierniewic dary dla Ukrainy

Dzień Kobiet na ludową nutę [ZDJĘCIA]

Dzień Kobiet w Kowiesach [ZDJĘCIA]