– Cieszy nas zainteresowanie kierunkiem, bo znalezienie dobrych pracowników, którzy będą zaangażowani i znają się na swojej pracy, jest czymś bardzo pożądanym – mówi Łukasz Strzelecki, prokurent spółki PKP Cargo Connect. – Ważne, by mieć pracowników, którzy nie tylko wiedzą jak obsługiwać terminale, ale będą umieli je też rozwijać – dodaje.

– Cieszy nas zainteresowanie kierunkiem, bo znalezienie dobrych pracowników, którzy będą zaangażowani i znają się na swojej pracy, jest czymś bardzo pożądanym – mówi Łukasz Strzelecki, prokurent spółki PKP Cargo Connect. – Ważne, by mieć pracowników, którzy nie tylko wiedzą jak obsługiwać terminale, ale będą umieli je też rozwijać – dodaje. (fot. Joanna Młynarczyk)

Spółka PKP Cargo Connect zaprosiła maturzystów klas technikum eksploatacji portów i terminali z Ekonomika na lekcję pokazową (20.01). Podczas spotkania młodzież miała możliwość nie tylko bliższego poznania spółki, ale przede wszystkim specyfiki działalności terminali przeładunkowych w Polsce.

Skierniewicki Ekonomik na początku roku szkolnego podpisał porozumienie o współpracy z PKP Cargo Connect. Na jego mocy uczniowie technikum eksploatacji portów i terminali już wiosną rozpoczną praktyki zawodowe na terminalach w Warszawie i w Poznaniu.

Kierunek w szkole funkcjonuje od 4 lat, a w tym roku pierwsi maturzyści pojawią się na rynku pracy, stąd nasza wizyta – tłumaczy Łukasz Strzelecki, prokurent spółki PKP Cargo Connect.

Młodzież z klasy eksploatacji portów i terminali, która uczy się w Ekonomiku, to potencjalni pracownicy portów przeładunkowych.

Więcej na ten temat w wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” (27.01)

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Rawianie lubią szczury? Obowiązek deratyzacji od...

Krem do opalania to niezbędnik słonecznych dni!

Bieg Zielonego Jabłuszka rozpoczął triadę 2022

Pożar domu. Jedna osoba poparzona

Wystartowali! XX jubileuszowy rajd Konwalia...

Zespoły Ósemki w mistrzostwach łódzkiego w...

Rowerzysta dostał 6 mandatów w trakcie jednej...

Już w niedzielę start skierniewickiej triady...

Na co wydadzą pieniądze?