Rynek pracy w Łodzi - Jakich pracowników szukają firmy w 2022?

Nowy rok na razie nie przynosi wielkich zmian na rynku pracy. Sytuacja jest podobna, jak podczas ostatnich miesięcy roku minionego. Jakich ofert jest aktualnie najwięcej w Łodzi i kto nie powinien mieć tam problemów ze znalezieniem zatrudnienia?

Jakie branże potrzebują nowych pracowników?

Można wymienić co najmniej kilka branż, które w przeciągu najbliższych kilku miesięcy raczej nie zakończą rekrutacji. Przede wszystkim są to szeroko rozumiane finanse, w tym bankowość i ubezpieczenia, a także nieruchomości i IT, i to nie tylko w znaczeniu tradycyjnego wykształcenia informatycznego, ale także prawie wszystkich możliwych węższych specjalizacji. Prognozy z końca minionego roku w przypadku wyżej wymienionych branż jak na razie sprawdzają się całkowicie, a poszukiwania nowych pracowników wciąż trwają niemalże we wszystkich większych miastach Polski, nie tylko w Łodzi.

Jak widać na portalach takich jak GoWork, ogłoszeń o pracę nie brakuje także w branży edukacji i służbie zdrowia, w tym zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. W edukacji poszukuje się przede wszystkim nauczycieli zawodów technicznych oraz pedagogów skłonnych pracować z dziećmi w wieku przedszkolnym. Problemów ze znalezieniem zatrudnienia nie powinny mieć także osoby zajmujące się księgowością i logistyką.

Jakich ofert pracy jest najwięcej w Łodzi?

Sytuacja na rynku pracy w konkretnym mieście nigdy idealnie nie pokrywa się z zapotrzebowaniem pracowników ujętym ogólnokrajowo. Wśród ogłoszeń wystawianych w Łodzi na początku 2022 roku znaleźć można wiele ofert pracy przy liniach produkcyjnych i w magazynach, w księgowości, rekrutacji, sprzedaży i marketingu. We wszystkich wspomnianych branżach nie tylko odnotowuje się wzrost liczby otwieranych rekrutacji, ale także i lekki wzrost wynagrodzeń, szczególnie podkreślany w przypadku pracy na produkcji.

Wśród ofert pracy w Łodzi znaleźć można także kilka propozycji zatrudnienia na stanowiskach budowlanych. Potrzebnych jest również wielu specjalistów, w tym między innymi grafików, analityków oraz kadrowych.

Jak przygotować CV, żeby dostać pracę?

Jak przygotować dokumenty aplikacyjne, żeby zwiększyć własne szanse otrzymania zaproszenia na rozmowę rekrutacyjną? Aspektów jest wiele, a w razie trudności po poradę można zwrócić się do specjalisty.

Przede wszystkim należy pamiętać, że CV powinno być przejrzyste. Zwykle w górnej części umieszcza się podstawowe dane kandydata i informacje kontaktowe. W tym miejscu często wstawia się także zdjęcie przedstawiające kandydata do pracy. Najlepiej, jeśli jest to oficjalna fotografia, choć lekki uśmiech nie jest zabroniony.

Najważniejsze informacje o edukacji i zdobytym doświadczeniu często podkreśla się w CV choćby przez pogrubienie czcionki, przez co dokument staje się bardziej przejrzysty. Częstym błędem jest umieszczanie informacji o doświadczeniu od najstarszej pozycji do stanowiska, które zajmowało się poprzednio, tymczasem radzi się, aby na samej górze dokumentu znajdowały się aktualne informacje.

W CV warto wspomnieć także o ważnych dla pracodawcy umiejętnościach miękkich, jak umiejętność pracy pod presją albo kreatywność w pracy. Zawsze najlepiej jest dopasowywać wpisywane w dokument informacje na swój temat do oferty, na którą aktualnie się odpowiada. Oznacza to, że jeśli dla przykładu w ofercie rekruter wspomina o kandydacie pracowitym i rzetelnym, to właśnie te cechy warto podkreślić w przesyłanym do niego dokumencie.

ARTYKUŁ PARTNERA

ARTYKUŁ PARTNERA

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Świąteczna magia na jarmarku w Makowie

Uczniom skierniewickiej "Piątki" wykluły się...

Subregion żyrardowski ze wsparciem sejmiku...

Wywołał fałszywy alarm w skierniewickim szpitalu

Mikołajkowy marsz coraz liczniejszy

Nastrój Świat Bożego Narodzenia

Lokalne podatki w górę o 15 procent

Spotkanie z Andrzejem Draganem w bibliotece

Grudniowa odsłona "Kina dla Kobiet" w kinoteatrze...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA