To pierwszy krok, żeby Jeżów odzyskał prawa miejskie. Jest dobry klimat, aby tak się stało, więc prawdopodobnie 1 stycznia 2023 roku na mapie Polski przybędzie kolejne miasto.

To pierwszy krok, żeby Jeżów odzyskał prawa miejskie. Jest dobry klimat, aby tak się stało, więc prawdopodobnie 1 stycznia 2023 roku na mapie Polski przybędzie kolejne miasto. (fot. UG Jeżów)

To ledwie początek starań Jeżowa o zmianę statusu miejscowości, a już są pierwsze pozytywne efekty. Wiadomości szybko się roznoszą i nawet minister spraw wewnętrznych już wie, że Jeżów marzy o powrocie na listę miejscowości z prawami miejskimi.

Podczas piątkowej (21.01) wizyty wiceminister Waldemar Buda poinformował o pozytywnym przyjęciu informacji w sprawie przewrócenia Jeżowowi praw miejskich.

– Wszystko wskazuje na to, że jeśli pozytywnie przebrniemy całą procedurę, która w najbliższych miesiącach przed nami, czyli uchwała rady gminy, wniosek i konsultacje społeczne, to mamy pewnego rodzaju zapewnienie ze strony ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz pana premiera, że Jeżów z dniem 1 stycznia 2023 roku stanie się miastem – poinformował podczas wizyty w Jeżowie Waldemar Buda, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej. – Bardzo się z tego cieszę, bo dosłownie miesiąc temu usłyszałem od wójta Mariusza Guzickiego o tym, że odzyskanie praw miejskich to byłby dobry kierunek dla Jeżowa. Wgłębiłem się w historię miejscowości i okazało się, że Jeżów utracił prawa miejskie w 1869 roku na mocy carskiego ukazu, teraz gmina jest na ścieżce wzrostu i ambicje do bycia miastem są jak najbardziej uzasadnione. Dziś przekazuję korespondencję ministra spraw wewnętrznych, z której wynika, że wszystko jest na dobrej drodze i w efekcie Jeżów znów będzie miastem. Kibicuję, z góry gratuluję i zrobię wszystko, żeby się udało. I już umawiamy się na najbliższego sylwestra w mieście Jeżów.

Odzyskanie praw miejskich stało się dla jeżowskiego samorządu sprawą nadrzędną na 2022 rok. Rada gminy podjęła już w tej sprawie uchwałę intencyjną, która upoważnia władze samorządowe do rozpoczęcia starań w tym zakresie.

O ambicjach Jeżowa w najnowszym "Głosie" z 27 stycznia.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Kleks 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Ekstra, będzie ze dwadzieścia pysznych stanowisk do obsadzenia. Idę sobie nowy garnitur kupić, a szwagierce wójta już radzę do Brzezin po garsonkę lub dwie jechać.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA