Pojechali na mecz Legii. Ich aktywność widać w gminie

(fot. arch.)

Organizacje pozarządowe w gminie Sadkowice mogą walczyć o dofinansowanie z budżetu samorządu. Pula do podziału dla organizacji w tym roku wynosi 65 000 zł. Wśród działających na terenie gminy, jedna funkcjonuje z przytupem. Marcin Sęczek z Akademii Piłkarskiej zorganizował wyjazd dla 53 osób na mecz Legionistów.
 

Sadkowiccy urzędnicy ogłosili konkurs dla organizacji pozarządowych, które angażują społecznie mieszkańców. Do 26 stycznia do godz. 15 w sekretariacie Urzędu Gminy w Sadkowicach mogły składać swoje oferty. Ogółem samorząd zarezerwował 65 000 zł. Złożone oferty będą opiniowane przez komisję konkursową powołaną przez wójta. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu 14 dni od ukończenia terminu składania ofert.


W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, gmina na organizację m.in. wypoczynku dla dzieci i młodzieży przeznaczyła 6 000 zł. Wzrost środków nastąpił na rehabilitację i opiekę nad osobami po udarach, wylewach, wypadkach z 8 000 zł do 10 000 zł. Bez zmian pozostaje pula na poprawę zdrowia osób niepełnosprawnych, szczególnie dzieci i młodzieży – 3000 zł. Organizacje, które działają w obszarze ochrony i promocji zdrowia mogą uzyskać 1500 zł. Na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej gmina daje 45 000 zł.


– Będę oczywiście składał wniosek. Staram się również o środki z Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Chcę z niego zakupić jednakowe piłki dla Akademii – mówi Marcin Sęczek, założyciel Akademii Piłkarskiej Sadkowicach.


Obecnie AP skupia prawie 60 młodych piłkarzy. Działają z przytupem. Marcin Sęczek zorganizował dla 53 osób wyjazd na mecz Legii. Pojechali nie tylko mali piłkarze, chociaż oni najbardziej przeżywali mecz.


– Kluby takie jak nasze mogą starać się o darmowe wejście dla zawodników na mecz. Napisałem do klubu i dostałem odpowiedź, że nie ma problemu. Przystąpiłem do zamówienia autokaru, zebraniu chętnych. Gdy już to zorganizowałem, ponownie skontaktowałem się z klubem. Odpowiedź mnie zamurowała, że nie ma dla nas wolnych miejsc. Po wymianie korespondencji Legia znalazła nie tylko miejsca dla nas, ale nawet opiekunowie i rodzice nie płacili. Koszt transportu wyniósł tylko 20 zł od osoby – mówi Marcin Sęczek, trener i lider Akademii Piłkarskiej w Sadkowicach i dodaje: – To był udany wyjazd, zwłaszcza że Legia po serii porażek wygrała

Materiał opublikowany (20.01) w "Głosie Rawy Mazowieckiej i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 7

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~antylegia 2 8 miesięcy temuocena: 0% 

  Propagowanie komunistycznego klubu ze stolicy to jakiś nieśmieszny żart w waszym wykonaniu. Nikt normalny nie wspiera tej patologii.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Gość 1 8 miesięcy temuocena: 67% 

  Czy oni wiedzą co robią? ! Nawet wójt czy starosta ich nie poinformował .Kibicować OBCYM ! ? to jak grać dla innych jak Robert Lewandowski czy Ernest Wilinowski , nie tylko z nie z naszego powiatu ale nie z naszego województwa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS