Koszykarki Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice wygrały kolejny mecz ligowy i pozostają niepokonaną drużyną w II lidze. W sobotę w spotkaniu na szczycie zagrają z ŁKS. (fot. Adam Michalski)

Kolejny mecz w koszykarskim sezonie 2021/2022 rozegrała drużna Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice. Podopieczne Adriana El-Warda pokonały (9.02) MUKS Piaseczno 66:51. Koszykarki Ósemki pierwszą część rywalizacji sezonu 2021/2022 w grupie A zakończyły bez porażki, z kompletem pięciu zwycięstw. W drugiej fazie grają w najlepszej szóstce rozgrywek łódzko-mazowieckiej II ligi.

W środowy (9.02) wieczór zespół ze Skierniewic podejmował reprezentantki województwa mazowieckiego, MUKS Piaseczno. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Koszykarki z Piaseczna były bardzo skuteczne i utrzymywały kroku faworytkom. Po przerwie gospodynie przejęły kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Zbilansowany atak i korekta błędów w obronie zaowocowały wyraźną zmianą w wyniku spotkania. Gospodynie objęły zdecydowaną przewagę sięgającą 20. punktów. Przewagę utrzymały do końca meczu odnosząc przekonujące zwycięstwo. Najskuteczniejsza w ekipie Ósemki była Julia Zbudniewek, która zdobyła 16 punktów. Marta Piątek i Wiktoria Maślanka dodały odpowiednio 15 i 13.

– Dobrze zaprezentowały się dynamiczna Katarzyna Krajewska oraz Julia Świech. Cieszą dobre wejścia z ławki Łucji Gędek i Gosi Gratys – opowiada trener El-Ward. – W meczu z Piasecznem swoje pierwsze minuty w dorosłej koszykówce rozegrały kadetki Ósemki: 14-letnia Oliwia Król oraz 13-letnia Julia Broniarek – dodaje.

W sobotę (12.02, godz.12.00), w hali przy ulicy Tetmajera podopieczne Adriana El-Warda w hicie grupy mistrzowskiej podejmą ŁKS Łódź.

W sezonie 2021/2022 kadrę Ósemka Lucyna Day Spa Skierniewice tworzą: Julia Broniarek (rocznik 2008), Łucja Gędek (2003), Małgorzata Gratys (2002), Anna Karasek (1985), Aleksandra Kirkowska (2006), Katarzyna Krajewska (1996), Oliwia Król (2007), Wiktoria Maślanka (2002), Marta Piątek (1989), Patrycja Stangreciak (1999), Julia Świech (2003), Wiktoria Wacławek (2007), Alicja Więcek (2002), Karolina Zaborska (1999), Julia Zbudniewek (1999).