Nowa propozycja dla dzieci spoza miasta zamiast ucieszyć rodziców, wywołał ich irytację

(fot. arch.)

Wkrótce zaczynają się ferie. Dzieci z terenu gminy Rawa Mazowiecka będą zdane głównie na inwencję rodziców. Sprawdziliśmy, co oferuje dla nich Gminny Ośrodek Kultury. A tymczasem z nową propozycją dla dzieci spoza miasta wyszedł ZGO Aquarium, zamiast ucieszyć rodziców, wywołał ich irytację

Z okazji zbliżających się ferii Zakład Gospodarki Odpadami Aquarium, (wysypisko mieści się na terenie Pukinina) zaprosił dzieci na godzinne, bezpłatne wejście na lodowisko, pływalnię i figloraj w Rawie Mazowieckiej. Dotyczy to tylko uczniów miejskich placówek, ale jest też nowość, obniżka cen biletów dla dzieci spoza miasta. Informacja opublikowana na profilu społecznościowym ZGO Aquarium spotkała się z ostrą krytyką mieszkańców gminy. Głos zabrała Lillia Błaszczyk, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Pukininie.


– Od lat irytuje mnie podział na „miejskie” i „wiejskie”. Dlatego pozwoliłam sobie na komentarz nie tylko na stronie ZGO, ale też miasta. My wszyscy jesteśmy rawianami. Do szkół wiejskich chodzą też miejskie dzieci. Gdy  funkcjonowały jeszcze gimnazja, to przyjeżdżali do nas przedstawiciele tych szkół z Rawy i zachęcali, aby nasze dzieci do nich chodziły. To sztuczny problem. One i tak za parę lat będą uczyć się w szkołach miejskich – powiedziała w rozmowie z „Głosem” Lilla Błaszczyk.


Emilia Tulin, prezes ZGO Aquarium dziwi głos oburzenia...

Dalej czytaj w bieżącym (10.02) wydaniu „Głosu Rawy Mazowieckiej i Okolicy”. Do pobrania także w wersji elektronicznej – TUTAJ.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Bodzio 2 ponad rok temu

  Na osoby wykształcone i na stanowisku nie wypada tak segregować Wszystkie dzieci Nasze są A nie tylko te z miasta

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Rodzic 1 ponad rok temu

  Odkąd pamiętam zawsze był podział na dzieci że wsi i dzieci z miasta Tylko pytanie dlaczego nauczyciele wolą uczyć dzieci że wsi Dzieci że wsi są o tysiąc razy lepiej wychowane Czas z tym podziałem skończyć Ten kto wymyślił ten podział że dzieci z Wielkiego Miasta Rawa za darmo a wieś niech płaci powinien się wstydzić Beeee

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA